مخاطب ارجمند برای جستجوی اخبار مربوط به قبل از تیرماه 1394 از نسخه قدیمی یاست استفاده کنید. برای جستجو اینجا را کلیک کنید
حاشیه های بحران کم آبی در یزد:
مدیرعامل آبفای یزد با اشاره به اینکه گرمای هوا مصرف آب در یزد را افزایش می‌دهد گفت: منابع آب زیرزمینی یزد سالانه ۲۵۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی دارد.
منابع آب زیرزمینی یزد سالانه ۲۵۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی دارد
نائب رییس اتحادیه مشاورین املاک:
نائب رییس اتحادیه مشاورین املاک یزد با اشاره به رکود بازار خرید و فروش املاک در استان، از افزایش 10 تا 15 درصدی نرخ اجاره‌بها در استان طی سالجاری خبر داد .
تلاطم در بازار مسکن یزد
هشدار یک مسئول:
مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد گفت: با توجه به تداوم 2دهه خشکسالی، کاهش میزان بارش ها و نیز شرایط بی آبی و کم آبی از 19دشت این استان حدود 74درصد( 14دشت) ممنوعه و ممنوعه بحرانی است.
74 درصد دشت های یزد از لحاظ برداشت آب ممنوعه و ممنوعه بحرانی است
یکی از آیین‌های کهن یزدی‌ها در ایام محرم:
«پوش بالا کردن» یکی از آیین‌های کهن یزدی‌ها در ایام محرم است که این روزها در آستانه ماه ماتم شاهد برافراشتن آنها در کوی و برزن‌های یزد هستیم.
پوش‌های عزای حسینی در یزد برافراشته شدند
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد:
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد از ورود ۲۳ هزار و ۲۰۰ دانش آموز استان یزد به مقطع ابتدایی در سال تحصیلی جدید خبر داد.
۲۳۲۰۰ دانش‌آموز یزدی امسال وارد کلاس اول می‌شوند
رئیس پلیس راهور یزد خبر داد:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی یزد با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ رانندگی در بین مردم گفت: اجرای طرح‌های ترافیکی در کاهش تصادفات فوتی موثر بوده است.
کاهش تصادفات فوتی یزد
با کاهش فعالیت ‎های یک صنعت قدیمی در یزد:
یکی از فعالان صنعت تولید حنا با اشاره از روند کاهشی فعالیت ‎‎ های این صنعت قدیمی در یزد، از افت 50 درصدی صادرات این گیاه صنعتی دارویی در استان خبر داد. حنا یکی از مهم‌ترین گیاهان زینتی و دارویی ایرانیان از گذشته‌های دور تاکنون بوده و علاوه بر جایگاه خاصی که در آداب و رسوم مردم کشورمان به ویژه در برگزاری آیین ‎‎ ها و مراسم ‎‎ جشن داشته است، از دیرباز برای کاربردهای دارویی نیز مورد استفاده بوده است.
حناسایی‎‎های یزد در فراموشی رنگ می‎‎بازند
فوتبال یزد زنده شد:
تیم ترمه دستجردی به جای فولاد یزد به عنوان نماینده این استان در مسابقات فوتبال قهرمانی لیگ دسته 2 باشگاه های کشور در فصل جدید شرکت می کند.
تیم ترمه دستجردی یزد به جای فولاد در مسابقات شرکت می کند
در پنج ماه نخست سال جاری:
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 42 هزار گردشگر خارجی به استان یزد سفر کرده‌اند.
ورود بیش از 42 هزار گردشگر خارجی به یزد
در جلسه علنی شورا:
نمایندگان شورای اسلامی شهر یزد در سازمان های شهرداری در جلسه علنی شورا انتخاب شدند.
نمایندگان شورای شهر یزد در سازمان‌های شهرداری انتخاب شدند

Page Generated in 0/0215 sec