مخاطب ارجمند برای جستجوی اخبار مربوط به قبل از تیرماه 1394 از نسخه قدیمی یاست استفاده کنید. برای جستجو اینجا را کلیک کنید
طی مراسمی:
در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 29 و 30 اردیبهشت در میبد ویزد به پاس بیش از نیم قرن تلاشهای ارزشمند علمی و فرهنگی و اجرایی استاد عبدالعظیم پویا در شناسایی و معرفی و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی استان تجلیل می گردد.
پاسداشت نیم قرن تلاش فرهنگی استاد عبدالعظیم پویا در حفظ تاریخ میراث فرهنگی استان یزد
مدیر پردیس سینما تک:
مدیر پردیس سینما تک گفت: با شرایط موجود واقعا دیگر امکان ادامه فعالیت سینما تک میسر نیست و اگر دولت با مافیای تولید و توزیع فیلم در کشور برخورد مناسبی نکند و شرایط اکران فیلم ها مدیریت نشود، این مجموعه بزرگ فرهنگی که باعث اشتغال ده ها نفر در استان یزد را فراهم کرده است تعطیل خواهد شد و راهی جز این ندارد.
دولت با مافیای پنهان سینما برخورد کند/ با شرایط موجود سینما تک یزد تعطیل خواهد شد
گفتگو با یک پژوهشگر:
لهجه و گویش محلی از میراث‌های ماندگار فرهنگی هر جامعه، قوم و ملتی محسوب می‌شود ولی از آنجا که مانند تخریب محراب 900 ساله قابل رویت نیست، نمی‌توان تخریب آن را شاهد بود. کشور پهناور ایران دارای گویش‌های مختلفی است اما خیلی از آنها دستخوش تغییر شده‌اند هرچند در این میان گویش‌هایی هستند که کمتر دستخوش این تغییرات شده‌اند.
گویش یزدی؛ دست‌نخورده‌ترین گویش ایرانی
«گذری بر زندگی و زمانه فرخی‌یزدی به مناسبت چاپ جدید دیوان اشعارش»
چاپ نوین «دیوان فرخی‌یزدی» با پژوهش‌ها و اضافات فراوان به همت نشر مولی منتشر شد و به اهل ادب و نظر عرضه گشت. این اثر گرانمایه به همت استاد حسین مسرت از پژوهشگران استان یزد به انجام رسیده است.
دیوان فرخی یزدی قبل از انقلاب با حذفیات فراوان منتشر می‌شد
پیروز ارجمند:
دفتر موسیقی وزارت ارشاد مثل همیشه شلوغ است. بعضی‌ها که خبر استعفای مدیرکل آن را شنیده‌اند، آمده‌اند تا کارهای نیمه‌تمام‌شان را انجام دهند. چند نفر از شنیدن خبر استعفا خیلی ناراحتند و بعضی هم معتقدند، اتفاق مهمی نیفتاده است.
اتوبوسی به دفتر موسیقی نیامدم
میزگرد اهالی فرهنگ و حوزه نشر در هفته نامه پرگار؛
اشاره: 14 تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز قلم نامگذاری شده است. حالا اینکه انتشار اولین شماره دور جدید پرگار – که هم در سابقه دیروزش و هم در پیش بینی اینده اش داعیه روشنفکری دارد- با این مناسبت در هم آمیخته، بم‌اند. این رویداد فرهنگی و پاسداست حرمت قلم و اصحاب و ارباب آن، ما را بر آن داشت تا در میزگردی مطبوعاتی با تنی چند از فرهیختگان ادب و فرهنگ، گپ و گفتی دوستانه و البته چالشی داشته باشیم. انتخاب این چهره ها علاوه بر اشتهار هرکدام، به این دلیل بود که خواستیم از حوزه های مختلف پژوهش، شعر، نویسندگی، کتاب و ... نماینده ای در این میزگرد به اشد.
دولت در حوزه ما نشر اقدام جدی بکند؛ ما فراموش شدگانیم
گفتگو با یک مسئول هنری
چند ماه پیش از این که مساله ی لغو کنسرت ها چنان ابعاد گسترده ای به خود بگیرد که حالا گرفته است؛ آن زمان که کنسرت «علیرضا قربانی» در شهرستان چناران به خاطر حکم دادستانی لغو شد، اهالی موسیقی تجمعی اعتراضی نسبت به این مساله در خانه ی موسیقی برگزار کردند. در آن برنامه بسیاری از چهره های شاخص موسیقی آمده بودند و البته خیلی های دیگر، مثل همیشه موضعی خاموش در این مساله داشتند.
لغو کنسرت یعنی سرکوب
مدیرکل کل ارشاد یزد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفته است این اداره با بحران مالی مواجه شده است.
اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد با بحران مالی مواجه است
گفتگو با زردشت اخوان ثالث
٢٥ سال از مرگ شاعر «زمستان» می‌گذرد؛ حالا قرار است همزمان با بیست‌و پنجمین سال درگذشت این شاعر همایشی برای او در یزد برگزار شود، خبری که چند روز پیش منتشر شد. اما خبر تازه این است که به گفته زردشت اخوان ثالث فرزند این شاعر، همزمان با همایش از کلیات شعر او در یزد رونمایی خواهد شد.
رونمایی از کلیات اشعار اخوان ثالث همزمان با همایش بزرگداشت در یزد

Page Generated in 0/9766 sec