printlogo


کد خبر: 72249تاریخ: 1398/03/30 11:14
مهریز قطب تولید نهال پسته در کشور
مهریز قطب تولید نهال پسته در کشور
رییس جهادکشاورزی مهریز گفت: مهریز با تامین ۲۰ درصد از نیاز کشور به نهال پسته، مقام اول تولید تولید نهال در کشور را در اختیار دارد.

به گزارش یزدی نیوز«محمد جعفری» در دیدار با فرماندار شهرستان که بمناسبت هفته جهادکشاورزی برگزار شد، ضمن اعلام این خبر افزود: مهریز با ورود به فناوری کشت‌های پیشرفته هیدروپونیک NFT که در گلخانه بهشت ارنان در حال انجام است، هم از لحاظ فناوری و هم سطح زیر کشت و میزان تولید محصول در سطح خاورمیانه پیشرو است.

 
وی همچنین گفت: مهریز با تولید سالانه  12 هزار تن تخم مرغ، هفت هزار قطعه جوجه شترمرغ و همچنین پرورش و نگهداری ۱۲۰ رأس آهو، مقام اول استان و در رابطه با تولید شیر، عسل و گوشت طیور رتبه دوم استان را در اختیار دارد.
 
جعفری موضوعاتی نظیر ارتقای بهره‌وری آبیاری، کشت گیاهان کم آبخواه و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و نشائی را از برنامه‌های در اولویت جهادکشاورزی مهریز خواند.
 
وی به تلاش برای توسعه و رونق کسب‌ و کارهای کشاورزی و دامی در راستای ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها اشاره کرد و افزود: با حمایت از دامداران و کندوداران، همچنین توسعه گلخانه‌های زیر ۳۰۰ مترمربع و پرورش کرم ابریشم که به‌ سادگی در منزل نیز انجام می‌شود، در جهت اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی گام برمی‌داریم.
 
«رضا زارع زاده» فرماندار مهریز نیز در این نشست ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در قدیم کار کردن و نان بازو خوردن به خودی خود ارزش تلقی می‌شد اما متأسفانه امروزه این ارزش به ضد ارزش تبدیل ‌شده است.
 
وی گفت: بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده با نپرداختن به کارهای یدی مانند کشاورزی، تعبیر متفاوتی از کار دارند لذا باید در این زمینه با فرهنگ‌سازی، جوانان را به سمت اشتغال‌زایی سوق دهیم تا نرخ بیکاری شهرستان به کمتر از ۹ درصد کاهش یابد.
 
منبع:ایسنا یزد

لینک مطلب: http://yazdinews.ir/News/72249.html
Page Generated in 0/0057 sec