کد خبر: 72043
فرصتی دوباره برای متقاضیان ورود به حوزه علمیه یزد مهیا شد
معاون آموزش حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه ۱۸خرداد ماه تاریخ شروع ثبت نام برای شرکت در کمیسیون پذیرش در حوزه علمیه استان یزد است افزود: فرصتی دوباره برای متقاضیان ورود به حوزه علمیه یزد مهیا شد.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام سید عباس حسینی پور با اشاره اینکه برای سال تحصیلی جدید حوزه علمیه استان یزد بیش از 215 نفر ثبت نام کردند اظهار داشت: در زمان برگزاری آزمون ورودی حوزه علمیه استان یزد که در تاریخ 30 فروردین ماه امسال در مسجد روضه محمدیه برگزار شد، 190 نفر شرکت کردند.

 
معاون آموزش حوزه علمیه یزد خاطرنشان کرد: از تعداد 190 نفر شرکت کننده در آزمون ورودی حوزه علمیه یزد، 179 نفر توانستند نمره قبولی را کسب کنند.
 
 
وی با بیان اینکه زمان مصاحبه از اول تیر ماه طبق نوبت گیری توسط متقاضیان در سامانه انجام می‌گیرد گفت: یک هفته دوره میثاق طلبگی به صورت متمرکز در روستای طزرجان و دوره اختبار و تثبیت در مرداد ماه به مدت سه هفته در مدارس برگزار می‌گردد که پس از دوره اختبار و تثبیت داوطلبان در آزمون پایانی شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون‌ها و کسب امتیازات لازم در تحقیقات میدانی به عنوان طلبه رسمی شناخته شده و مراحل صدور کد تحصیلی اقدام می‌شود.
 
حسینی پور در ادامه به تشکیل کمیسیون پذیرش در حوزه علمیه استان یزد اشاره کرد و افزود: کمیسیون پذیرش حوزه علمیه استان یزد هر سال به جهت بررسی درخواست متقاضیانی که موفق به شرکت در آزمون ورودی حوزه علمیه نشدند تشکیل می‌شود.
 
18خرداد ماه تاریخ شروع ثبت نام برای شرکت در کمیسیون پذیرش در حوزه علمیه استان یزد
 
معاون آموزش حوزه علمیه یزد اضافه کرد: افرادی که به هر دلیلی موفق به شرکت در آزمون ورودی حوزه علمیه یزد و یا ثبت نام نشده‌اند، به شرط آنکه از معدل بالایی برخوردار باشند می‌توانند از تاریخ 18 خرداد ماه امسال به مدت سه هفته با حضور در معاونت آموزش حوزه علمیه استان یزد جهت ثبت نام اقدام کنند.
 
وی به مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام برای شرکت در کمیسیون پذیرش در حوزه علمیه استان یزد اشاره و عنوان کرد: مدارک مورد نیاز برای شرکت در کمیسیون پذیرش در حوزه علمیه استان یزد همراه داشتن شناسنامه، یک قطعه عکس، کارت ملی و کارنامه تحصیلی سه سال پایانی است.
 
حسینی پور در پایان گفت: علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند یا در ساعات اداری به معاونت آموزش حوزه علمیه استان یزد واقع در انتهای خیابان مسجد جامع مراجعه کنند و یا اینکه جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 36271851 تماس بگیرند و اطلاعات مورد نظرشان را کسب کنند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
Page Generated in 0/0050 sec