کد خبر: 70643
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد:
ارتقاء کیفیت سمن‌ها در گرو کاهش مداخلات غیرمتعارف دولت است
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد گفت: حمایت جدی از سمن‌ها و کاهش مداخله دولت در اداره آنها مدنظر مسئولان باشد.

به گزارش یزدی نیوزعباس ملازینلی در مراسم تجلیل از سمن‌های فعال استان یزد اظهار داشت: راه توسعه جز از طریق مردم، سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد نمی‌گذرد بر این اساس تقویت و توسعه این تشکل‌ها باید مدنظر قرار گیرد.

 
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی و متولیان امر نباید با نظارت‌ها و دخالت‌های غیر متعارف، کارکرد سازمان‌های مردم نهاد را با مشکل مواجه کنند.
 
وی ادامه داد: دولت با دادن اختیار به مردم برای انجام فعالیت‌های خود، شاهد توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… خواهد بود که در اصل این امر به نفع خود دولت است.
 
ملازینلی با اشاره به آموزش صحیح در راستای تحقق توسعه جامعه گفت: جامعه‌ای خردمند و خردورز است که اصول علمی و آموزش‌های لازم و کافی را در اختیار افراد جامعه قرار دهد و بنابر همان آموزش‌ها برای سیاست‌گذاری و مدیریت بهتر برنامه ریزی شود.
 
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد افزود: در حوزه آموزش و پرورش و به ویژه کودکان باید عملکرد مناسبی داشت و به آن اهمیت بسیاری داد چرا که توسعه بدون آموزش صحیح ممکن نخواهد بود.
 
وی با اشاره به عملکرد سمن‌ها تصریح کرد: سمن‌ها مطابق با قانون موضوعه به وجود آمده‌اند و در چهارچوب همان قانون فعالیت می‌کنند.
 
ملازینلی افزود: برای ارتقای کیفیت سمن‌ها باید حمایت جدی صورت گیرد و مداخله دولت محدود شود.
 
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد گفت: در سال جدید سعی بر این است که برنامه‌های اجتماعی بیشتری با مضمون اعتیاد، طلاق و در مجموع حوزه آسیب‌های اجتماعی اجرا شود.
 
وی تصریح کرد: این برنامه‌های اجتماعی با به کارگیری سایر برنامه‌ها مانند برنامه‌های فرهنگی در قالب جشنواره با موضوع اجتماعی قابل اجرا خواهد بود.
 
 در پایان این نشست از انجمن‌ها و سمن‌های فعال و موفق یزد با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
Page Generated in 0/0054 sec