کد خبر: 66178
تاریخ سیاسی اسلام برروی منابر به خوبی برای مردم تبیین نشده است
کارشناس مذهبی استان یزد با بیان اینکه تاریخ سیاسی اسلام برروی منابر به خوبی برای مردم تبیین نشده است گفت: شکل ظاهری مساجد در زمان عید غدیر باید راهی برای جذب نسل جوان باشد.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام مصطفی اکبریان در میزگرد "نقش و جایگاه غدیر در حفظ و تقویت نظام اسلامی و انقلاب " که در دفتر استانی تسنیم در یزد برگزار شد با اشاره به برگزاری جشن‌های بسیار عالی در برخی از استان‌های کشور در روز عید غدیر اظهار داشت: روحانیون در زمان فرارسیدن این عید بزرگ وظیفه دارند در مساجدی که امام جماعت هستند شکل ظاهری مسجد را تغییر دهند که مردم متوجه این عید سعید باشند.

 
کارشناس مذهبی استان یزد توجه به برگزاری جشن‌ها و شکوه آن را یک کار اثرگذار در زمینه جذب نسل جوان و کودکان به مساجد دانست و افزود: وقتی که کودکی از کنار مسجدی که در آن جشنی برگزار می‌شود، عبور کند از پدر و مادر خود در مورد آن سؤال خواهد کرد و این کار می‌تواند یک روش جذب باشد.
 
تاریخ سیاسی اسلام برروی منابر زیاد برای مردم تبیین نشده است
 
وی با بیان اینکه تاریخ سیاسی اسلام برروی منابر به خوبی برای مردم تبیین نشده است تصریح کرد: آنقدر این مسائل بیان نشده که اگر روزی یکی از روحانیون بخواهد در این زمینه‌ها مسئله‌ای را بیان کند، مردم جبهه می‌گیرند.
 
اکبریان گفت: باید در منبرها تاریخ اسلام از غدیر، عاشورا و غیره را بیان کنند تا ذهن مردم در زمینه‌های مختلفی دینی آماده باشد.
 
کارشناس مذهبی استان یزد با اشاره به اینکه امروزه با توجه به فعالیت‌های گسترده دشمنان بر علیه اسلام، نمی‌توان مساجد را با یک روحانی اداره کرد افزود: یکی از راهکارهای مقابله با دشمنی که هر روزه در حال ایجاد شبهه‌های جدید بر علیه اسلام و انقلاب است این است که محوریت برنامه‌های فرهنگی به جای یک روحانی با چند نفر هیئت امنا، با چند طلبه عالم باشد.
 
وی تصریح کرد: کارهای فرهنگی متعدد در زمینه‌های مختلف مسائل مذهبی می‌تواند توسط این طلابی که با سلیقه و جذاب عمل می‌کنند مثمر ثمر باشد و به‌گونه‌ای هم عمل شود که در صحبت‌هایشان موضع گیری صورت نگیرد که نیاز به دقت و برنامه ریزی دارد.
 
اکبریان با تاکید بر اینکه تاریخ سیاسی انقلاب در بین جوانان ناشناخته مانده است اظهار داشت: بسیاری از مردم نمی‌دانند که قبل از انقلاب چه اتفاقی در جمهوری اسلامی می‌افتاده و امروزه پس از پیروزی انقلاب چه اتفاقی می‌افتد.
 
کارشناس مذهبی استان یزد با اشاره به لزوم تبیین ابعاد اسلام به نسل جوان عنوان کرد: وقتی نسل جوان متوجه ابعاد گوناگون اسلام بشود و بفهمد که اسلام فقط نماز و روزه نیست؛ آن‌ وقت می‌توان با یک تلنگر عقلانی به او فهماند که اسلام با این ابعاد مختلف نباید به حال خود رها شود.
 
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
Page Generated in 0/0052 sec