کد خبر: 27766
شهردار اعلام کرد:
محور امیرچقماق – قیام - شاه طهماسب یزد محور نمونه گردشگری کشور می‌شود
در دیدار وزیر راه و شهرسازی از بافت تاریخی یزد بیان شد که محور امیرچقماق – قیام - شاه طهماسب یزد می‌تواند محور نمونه گردشگری کشور ‌شود.

به گزارش یزدی نیوز شهردار یزد گفت: در دیدار وزیر راه و شهرسازی از بافت تاریخی یزد بیان شد که محور امیرچقماق – قیام - شاه طهماسب یزد می‌تواند محور نمونه گردشگری کشور ‌شود.
 محمدرضا عظیمی‌زاده در نشست علنی شورای شهر یزد اظهار داشت: روز پنجشبنه در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به یزد از بافت تاریخی و پروژه‌های شهرداری در این بافت بازدید به عمل آمد.

وی خاطرنشان کرد: بحث راستگرد خیابان سلمان به خیابان امام خمینی(ره) که یکی از مسائل مهم در پروژه‌های بافت تاریخی یزد است در این بازدید مطرح شد تا نتیجه‌ای در ارتباط با آن حاصل شود.

شهردار یزد عنوان کرد: پس از ارائه مسائل و مشکلات موجود در این حوزه بیان شد که محل گاراژ علی‌چی به شهرداری یزد داده شود و شهرداری هم اقدامات متقابلی انجام دهد تا به این وسیله امکان بازگشایی راستگرد خیابان فراهم شود.

عظیمی‌زاده خاطرنشان کرد: به نوعی توافق ضمنی در این دیدار صورت گرفت و قرار شد که در تهران هم پیگیری صورت گیرد تا مشکل چندین ساله راستگرد این خیابان برطرف شود.

به گفته وی یک سری تملکات در این مسیر وجود دارد ولی با توجه به قرارگیری آن در بافت تاریخی درصورت بازگشایی مسیر هم مشکل ترافیک به صورت کامل برطرف نمی‌شود.

شهردار یزد افزود: برای اینکه مشکل مردم تا زمان تامین راستگرد این خیابان برطرف شود مسیر اصلی میدان را پس از پایان کار کف‌سازی باز می‌کنیم تا مردم بتوانند استفاده لازم را ببرند.

عظیمی‌زاده عنوان کرد: در دیدار وزیر راه و شهرسازی بیان شد  که محور امیرچقماق، خیابان قیام و شاه طهماسب می‌تواند به عنوان یک محور نمونه گردشگری در کشور مطرح شود.

منبع: تسنیم
Page Generated in 0/0046 sec