با کاهش فعالیت ‎های یک صنعت قدیمی در یزد:
یکی از فعالان صنعت تولید حنا با اشاره از روند کاهشی فعالیت ‎‎ های این صنعت قدیمی در یزد، از افت 50 درصدی صادرات این گیاه صنعتی دارویی در استان خبر داد. حنا یکی از مهم‌ترین گیاهان زینتی و دارویی ایرانیان از گذشته‌های دور تاکنون بوده و علاوه بر جایگاه خاصی که در آداب و رسوم مردم کشورمان به ویژه در برگزاری آیین ‎‎ ها و مراسم ‎‎ جشن داشته است، از دیرباز برای کاربردهای دارویی نیز مورد استفاده بوده است.
اقدامی روبه جلو:
مجوز ساخت نیروگاه‌های انرژی خورشیدی با ظرفیت ۶۱۰ مگاوات در استان صادر شده است.
رییس شورای شهر:
رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: در همین مدت اخیر و پس از ثبت جهانی یزد، تقاضاهای زیادی برای سرمایه گذاری در این شهر داشتیم که در زمینه های مختلف از جمله هتل سازی، تامین امکانات گردشگری و غیره بوده است.
در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی:
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی یزد گفت: رتبه کسب و کار استان یزد در زمستان پارسال نسبت به فصل قبل از آن با 12 پله صعود از رتبه 17 کشور به رتبه 5 رسیده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق:
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: حدود 100 مگاوات نیروگاه تولید برق پراکنده معادل یک سوم ظرفیت در نظر گرفته شده برای کشور در این استان نصب شده است.
معاون دفتر زیستگاه‌های سازمان حفاظت محیط زیست:
در پی انتشار خبر صدور مجوز اکتشافات مقدماتی در معدن «آنومالی D ۱۹ » اردکان، معاون دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ مجوزی نه برای مطالعه و نه برای اکتشاف برای محدوده معدنی آنومالی D ۱۹ اردکان یزد صادر نشده است .
با ظرفیت ۴۵۵ مگاوات در یزد:
مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد با اشاره به پتانسیل‌ها و قابلیت‌های استان یزد در راستای بهره‌مندی از انرژی خورشیدی، اظهار داشت: استان در آینده‌ای نزدیک به مهد تولید انرژی خورشیدی تبدیل می‌شود.
در اولین سفر استانی:
در آستانه گرامی داشت هفته دولت، وزیر جهاد کشاورزی در اولین سفر استانی خود در دولت دوازدهم وارد شهر یزد شد.
مدیرکل گمرک استان یزد:
مدیرکل گمرک استان یزد با اشاره به اینکه پیش از این صادرات از گمرک یزد حداقل هفت روز طول می کشید، گفت: با راه اندازی سامانه الکترونیکی جدید، صدور کالا در کمتر از سه ساعت میسر شده است.
مدیرعامل پیشگامان خبر داد؛
مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان کویر یزد با اشاره به دستاوردهای این تعاونی در حوزه‌های مختلف،‌گفت: سه قطار با ظرفیت هر کدام 70 صندلی وی آی پی ویژه مسیر یزد- تهران خریداری شده که امیدواریم تا دو ماه آینده در استان راه‌اندازی شوند.
یک مسئول:
ظرفیت ریلی استان برای صادرکنندگان استان مغفول مانده است.
با ظرفیت 455 مگاوات:
مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد با اشاره به پتانسیل‌ها و قابلیت‌های استان یزد در راستای بهره‌مندی از انرژی خورشیدی، اظهار کرد: استان در آینده‌ای نزدیک به مهد تولید انرژی خورشیدی تبدیل می‌شود .
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی یزد:
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد از بهره برداری شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات استان یزد تا پایان سال جاری خبر داد.
یک مقام مسئول خبر داد:
کمک به تسهیل مسیرهای صادراتی برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار را به دنبال خواهد داشت.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد:
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد از اعطای تسهیلات و مشوق های جدید به شرکت های دانش بنیان علاقمند به استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
Page Generated in 0/0848 sec