استاندار یزد:
استاندار یزد با تاکید بر اینکه اهل تعامل، مشورت و گفتگو است خاطر نشان کرد: از همه انتظار دارم تا اختیارات استاندار را به رسمیت بشناسند چرا که اختیارات و جایگاه خود را نیز به درستی می شناسم و از آن برای توسعه استان بهره خواهم گرفت.
با بررسی بیشتر موضوع تعلیق عضو زرتشتی:
نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در این نامه از شورای نگهبان خواسته با بررسی بیشتر موضوع تعلیق عضو زرتشتی شورا هم احکام شرع و هم حقوق شهروندی حفظ شوند.
کاندیدای اصلاح‌طلب شورای شهر یزد:
یکی از دوستان اصولگرا با من تماس گرفت و گفت ما می‌خواهیم دسته جمعی شکایت کنیم و درخواست ابطال انتخابات را بدهیم و از من خواست چون ذی نفع هستم با آنان همراه شوم که من رد کردم.
افشاگری رئیس شورای شهر یزد درباره شاکی پرونده سپنتا نیکنام:
غلامعلی سفید، رییس شورای شهر یزد شایعه‌های مربوط به حضور یک اصلاح‌طلب پشت پرده شکایت اولیه از سپنتا نیکنام را رد کرد.
پاسخ سپنتا نیک نام در مورد وضعیت عضویتش در شورای شهر یزد:
سپنتا نیکنام، منتخب زرتشتی شورای شهر یزد پاسخ به سوالی درباره تصمیم خود برای کاندیداتوری در انتخابات آینده را به زمانی پس از رفع شدن مشکل فعلی موکول کرد.
یک نماینده مجلس خبرداد:
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت که نامه‌ای به رییس قوه قضاییه برای استمهال رای دیوان عدالت اداری در موضوع سپنتا نیکنام نوشته شده است که در صورت موافقت، ایشان می‌توانند تا زمان اصلاح قانون انتخابات در جلسات شورای شهر یزد شرکت کنند.
درجلسه ای با اعضای شورای شهر:
رییس جمهوری با بیان اینکه در انجام وظایف قانونی و عمل به وعده‌ها، تردید نخواهم کرد، گفت:در مورد هموطن زرتشتی عضو شورای شهر یزد، باید بر مبنای قانون اساسی و حقوق شهروندی عمل شود.
سخنگوی شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان، با تشریح چرایی اعلام نظر مجدد شورای نگهبان درباره مصوبه چند سال قبل، منطق خلاف شرع اعلام کردن نامزدی اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا را تشریح کرد.
طی نشستی در یزد:
نشست "بررسی فقهی و حقوقی لغو عضویت سپنتا نیکنام" از شورای اسلامی شهر یزد، از سوی گروه علوم اسلامی انجمن اندیشه و قلم با حضور حقوقدانان در مرکز همایش‌های مسجد الرحمن برگزار شد.
یک قاضی دادگستری:
قاضی دادگستری و معاون دادستان تهران و عضو اصلی هیأت مدیره کانون وکلاء مرکز گفت: جلوگیری از حضور اقلیت مذهبی در شورای شهر براساس قاعده فقهی نفی سبیل به امور جاریه مربوط نمی‌شود و دیوان عدالت اداری نیز براساس قانون اساسی صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.
روابط عمومی قوه قضاییه:
روابط عمومی قوه قضاییه با انتشار اطلاعیه‌ای مطالب منتشر شده منتسب به رئیس قوه قضاییه راجع به بحث مربوط به عضو شورای شهر یزد را که در رسانه‌ها بازتاب داشته است، نادرست خواند.
یداشتی تحلیلی:
سیزدهمین استاندار یزد،طی مراسمی با حضور وزیر کشور، معرفی و از استاندار پیشین تجلیل شد.
وزیرکشور:
وزیر کشور گفت: استاندار جدید یزد از جمله استانداران با سابقه هستند و با تجربیاتی که آموخته اند می توانند خدمت شایانی را به مردم خوب استان یزد داشته باشند.
ابتکار خبر داد:
معاون رئیس‌جمهو در امور زنان نامه روحانی به رهبر انقلاب درباره موضوع سپنتا نیکنام را تکذیب کرد.
با حکم سرلشکر محمدعلی جعفری:
سردار جمیری فرمانده سابق سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به عنوان فرمانده سپاه الغدیر استان یزد منصوب شد.
Page Generated in 0/0758 sec