مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد گفت: اجرای طرح تعادل‌بخشی سفره‌های آب زیرزمینی از نان شب برای یزد واجب‌تر است.
نماینده یزد و اشکذر:
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اینکه آب شرب یزد ۱۰۰ درصد وابسته به خط انتقال آب از زاینده‌رود است، گفت: یزد بدون آب انتقالی تنها ۸ ساعت می‌تواند دوام بیاورد.
قائم مقام وزیر نیرو:
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به برخی بده بستان ها و تبادلات آبی برای تامین آب اصفهان و یزد، تاکید کرد که کم شدن سهم آب یزد و انتقال آن به فولاد مبارکه صحت ندارد.
یک مقام مسئول:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد از بحران شدید آبی در یزد خبر داد و گفت: حجم آب‌های زیرزمینی در یزد به شدت در حال کاهش است.
شهروندان یزدی بحران را باور کنند؛
مدیر عامل آب و فاضلاب استان گفت:‌سطح برداشت آب از منابع زیرزمینی استان سالانه 43 سانتی‌متر پایین می‌رود واین افت سطح برداشت حتی کاهش کیفیت را نیز به همراه دارد.
تا 10سال آینده:
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد با اشاره به برداشت بی رویه 300 میلیون مترمکعب آب سالانه در این استان گفت: در صورت ادامه این روند، آب شرب و بهداشتی سفره های زیرزمینی تا 10 سال آینده به اتمام می رسد.
چند سکانس از گردوخاک‌های سیاسی مخالفان دولت:
روحانی و انتخابات سال 96، چنان دغدغه‌ای برای مخالفانش ایجاد کرد تا آنها از همان میانه راه ریاست دولت یازدهم، به فکر سنگربندی باشند.
بنا به دستور وزیر صنعت:
در یزد شایع شده است که بنابه دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار است با استفاده از خط انتقال آب یزد، آب به فولاد مبارکه انتقال یابد.
دراقدامی جالب:
به مناسبت فرارسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب(یکم تا هفتم تیرماه)، شرکت آبفا با همکاری استانداری، برای اولین بار در استان پویش تبلیغاتی مصرف بهینه آب را در بین ادرات یزد راه اندازی کرد.
300 روستای استان یزد آبرسانی از طریق سیار و تانکر انجام می‌شود؛
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با تشریح وضعیت شکننده تامین آب شرب این استان، هشدار داد که بی‌درایتی در تامین آب مردم و عدم تامین سهمیه تخصیصی آب انتقالی به یزد پیامدهای غیرقابل کنترل اجتماعی، سیاسی و امنیتی دارد که مسئولیت آن برعهده مسببان آن خواهد بود.
مدیرعامل آبفای استان یزد:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با اشاره به اینکه وضعیت کم‌آبی یزد در حالت بحرانی قرار دارد، گفت: ۴۰۰ هزار کولر در این استان سالانه افزون بر ۲۰ میلیون متر مکعب از ۹۰ میلیون آب استحصالی را مصرف می‌کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت : کشاورزان و تولید کنندگان استان باید با تغییر الگوی کشت، جلوی بحران را گرفته و خطر بی آبی در استان را مهار کنند.
واکنش دفتر نماینده یزد و اشکذر به گزارش یزدی نیوز:
بعد از انتشار یادداشتی با عنوان یاداشت تحلیلی با عنوان وضعیت نامناسب اطلاع رسانی به مردم توسط نماینده های جدید مجلس استان یزد دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در نامه ای توضیحاتی را ارسال کرده است.
استاندار یزد:
استاندار یزد گفت: انتقال آب شرب به استان از ضروری ترین و حیاتی ترین مسائل استان است و تحقق دیر هنگام آن مردم را با بحران جدی مواجه خواهد کرد.
معاون عمرانی استاندار یزد:
معاون عمرانی استاندار یزد با شکننده خواندن وضعیت آب شرب استان، گفت: تدوین برنامه‌های توسعه چند بعدی از مهم‌ترین راهکارهای برطرف کردن مشکلات آب، صنعت و کشاورزی استان است.
Page Generated in 0/0781 sec