استاندار یزد:
استاندار یزد در مراسم جشن روز خبرنگار با تأکید بر اینکه نباید اختلافات صنفی درون رسانه های استان وجود داشته باشد، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان خواست تا فضا را برای حضور همه رسانه ها به ویژه در تعاملات اجتماعی فراهم کنند.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد مطرح کرد:
مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی یزد از برگزاری چهارمین جشنواره ادبی هنری رویش در یزد و حمایت از هنرمندان برتر این رقابت خبر داد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد خبر داد؛
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد، گفت: حدود 30 هزار نفر در برنامه‌های اوقات فراغت 600 کانون فرهنگی هنری مساجد استان یزد شرکت کردند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به برگزاری طرح های کتابخوانی گفت: طرح تابستانه کتاب در 17 کتابفروشی شهر یزد برگزار می شود.
اولین گالری شهری با مشارکت طراحان بومی و نمایش 1600 طرح پارچه در مناطق مختلف یزد آغاز بکار کرده است.
نخستین پویش فصل گرم کتاب به همت مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در پارک غدیر برگزار شد.
مسئول کتب خطی و چاپ‌سنگی کتابخانه وزیری یزد گفت: بیش از یکصد نسخۀ دست‌نویس و چاپ‌سنگی با محوریت امام‌رضا (ع) در این کتابخانه نگهداری می‌شود.
نمایش موسیقایی «شیخ صنعان» با کارگردانی «امیررضا وزیری» به زودی در مجموعه تاریخی باغ دولت آباد یزد اجرا می‌شود.
مراسم رونمایی از نخستین جشنواره فصلی رسانه‌های یزد با حضور «مجید جوادیان‌‌زاده» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و «علی صالحی» مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد در محل خانه مطبوعات یزد برگزار شد.
نگاهی به تئاتر «آدمها گوشت گرگ نمی خورند»
نوع گریم نمایش آدم‌ها...به شکل هوشمندانه‌ای بیانگر تغییر و دگردیسی ست. چهره شخصیت‌ها در این نمایش نه کاملاً انسانی و نه کاملاً حیوانی ست. استفاده جزئی از المان‌های بصری مربوط به هر حیوان در چهره‌پردازی، به‌خوبی نمایانگر این مسخ درونی ست. انگار چهره‌ها درروند این دگردیسی حیوان-انسان، ناگهان در لحظه‌ای دچار ایستایی زمان و سنگوارگی شده‌اند.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد:
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد با بیان اینکه فعالیت‌های کانون‌های مساجد از این پس رسمی‌تر می‌شود، از اختصاص بودجه به این مراکز خبر داد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای یزد گفت: عمر عمده تجهیزات کارگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای یزد بیش از ۴۰ سال است.
عضو شورای سیاستگذاری اولین دوره جشن فیلم یزد با اشاره به نقش این رویداد فرهنگی هنری در توسعه فرهنگ عمومی جامعه،‌گفت: جای جشن فیلم یزد در استان خالی بود.
با گذشت بیش از یک هفته از فراخوان سازمان حج و زیارت از زائران حج سال ۹۷، بیش از 970 زائر یزدی متقاضی برای حج سال آینده اقدام به تکمیل اطلاعات اولیه خود در سامانه این سازمان کرده‌اند .
به مناسبت ایام الله دهه فجر؛
نماینده‌ ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد امروز به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با طلاب مدارس علمیه استان یزد دیدار کرد.
Page Generated in 0/0779 sec