معاون فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب یزد:
معاون فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیازمند یک پویش و جریان سازی برای ترویج کتاب و کتابخوانی هستیم،اظهار داشت:در دولت تدبیر فعالیت های مناسب فرهنگی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی آغاز شد.
مدیرکل ارشادیزد:
در برگزاری سومین دوره معرفی پایتخت کتاب ایران استان یزد با نمایندگی شهرستان های یزد و تفت در بین نامزدهای نهایی حضور دارد.
با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت:نمایشگاه بزرگ کتاب یزد فردا(یکم اسفند)با حضور سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز بکار می کند.
از دیروز:
پیش خرید بن تخفیف نمایشگاه کتاب یزد از روز گذشته آغاز شده است.
برنامه های یزد برای سومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران:
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد،با برنامه های نظیر؛یزد شهر دانایی، پازل دانایی، موسیقی کتاب، گردشگری ادبی، بازارچه کتاب و نشر، جشنواره بازآفرینی متون کلاسیک آذر، فرشته کتابخوان و تخفیف عوارض شهرداری برای فعالان کتاب در سومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران شرکت کرد.
یک نویسنده:
نویسنده رمان «برج قحطی» می‌گوید:‌ در حوزه داستان انقلاب،‌ شهرهای دور از مرکز اغلب فراموش شده و در آثار منتشره تنها به تحولات پایتخت نظر می‌شود، درحالی که ما رخدادهایی عظیم و مهم در شهرهای کوچک و بزرگ کشورمان داشته‌ایم، که بر روی هم موجب انقلاب شد.
کارگردان یزدی فیلم «مادری» مطرح کرد:
کارگردان فیلم «مادری» گفت: صادقانه می‌گویم از ساخت فیلم بلند ترس داشتم و همه می‌گفتند اگر فیلم اولت را خوب نسازی، نگاه سینما به تو عوض خواهد شد و از این مسئله واقعا می‌ترسیدم.
فیلم «مادری»اکران شد:
فیلم «مادری» ساخته رقیه توکلی، فیلمسازی جوان یزدی در دو سانس در یزد اکران شد و یزدی‌ها به رغم سرمای هوا و وزش شدید باد برای تماشای این فیلم به سینما آمدند.
در نخستین روز از اکران فیلم‌های جشنواره فجر؛
فیلم های «سد معبر» و «فصل نرگس» همزمان با آغاز نمایش فیلم‌های جشنواره فجر در یزد به نمایش درآمد.
یک رویداد روبه جلو در یزد:
تعدادی از چهره‌های صاحب‌نام سبک‌های مختلف موسیقی از ۱۴ تا ۱۸ بهمن در قالب برگزاری هفته موسیقی یزد به اجرای برنامه می‌پردازند.
مدیرکل ارشاد یزد:
مدیرکل ارشاد یزددر پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد علت عدم اطلاع رسانی در مورد برنامه های هفته موسیقی اظهار داشت: این برنامه جزو برنامه های رسمی اداره ارشاد و آموزشگاه‌های موسیقی نیست و در واقع توسط موسسات هنری اجرا می شود.
طی نشستی با خبرنگاران مطرح شد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان یزد اظهار داشت: ۱۶ فیلم برگزیده جشنواره فیلم فجر در یزد اکران می‌شود.
درباره کارخانه جنوب یزد:
«حسین مسرت» از پژوهشگران و مصححّان متون کهن و کتابشناسان و یزدشناسان شناخته شده کشور در راستای نگهداری از میراث صنعتی استان، کارخانه جنوب، دومین کارخانه‌ی کهن یزد را مکانی مناسب برای نمایشگاه کتاب پیشنهاد کرد.
درخواست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان بن الکترونیک در نمایشگاه کتاب یزد توزیع شد، گفت: بن خرید نمایشگاه کتاب یزد به یک میلیارد تومان افزایش یابد.
14تا 24 بهمن:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: یزد میزبان فیلم‌های منتخب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.
Page Generated in 0/1016 sec