استاندار یزد خبر داد:
استاندار یزد با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه استان انجام شده است، گفت: آمار گردشگران خارجی یزد تا پایان سال به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.
معاون میراث:
بافت تاریخی یزد برای بازدید «کنوانسیون راهنمایان گردشگری» از ۳۵ کشور آماده می شود.
نایب رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری:
نایب رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان یزد از حضور 400 راهنمای خارجی تورهای گردشگری شرکت کننده در کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری در ماه آینده به یزد خبر داد.
معاون گردشگری:
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به کمبود هتل در یزد گفت: این استان به‌طور قطع در سال آینده با مشکل اسکان مسافران مواجه خواهد بود زیرا تقاضا برای رزرو با فضاهای موجود همخوانی ندارد.
شهردار اعلام کرد:
در دیدار وزیر راه و شهرسازی از بافت تاریخی یزد بیان شد که محور امیرچقماق – قیام - شاه طهماسب یزد می‌تواند محور نمونه گردشگری کشور ‌شود.
رویدادی خوش برای گردشگری:
جلسه هماهنگی بازدید اعضای کنوانسیون راهنمایان گردشگری برای فراهم کردن فرصت میزبانی بهتر در دارالعباده یزد برگزار و 7 مسیر مهم گردشگری برای بازدید 300 راهنمای گردشگری از بافت تاریخی یزد در نظر گرفته شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: گردشگری در حوزه‌های بسیاری به‌ویژه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روابط بین‌الملل، زیست‌محیطی و سیاسی تأثیرگذار است.
یک مقام مسئول:
یروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیرگفت: در بافت تاریخی استان یزد خصایصی وجود دارد که در دنیا بی‌نظیر است و باید با بهره‌گیری از این مزیت، فرصت سرمایه‌گذاری در آن را فراهم آوریم.
فرماندار و نماینده مردم ابرکوه در دیدار با معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خواستار تلاش در جهت ثبت جهانی سرو کهنسال و 4500ساله این شهرستان شدند.
اخیرا برخی از ائمه جمعه که اظهارنظرهای جالب هم در کارنامه آنها دیده می شود در خصوص فعالیت های مرمتی در حوزه میراث فرهنگی انتقاداتی در نقد دولت مطرح کرده اند.
در مقر ایکوموس:
نخستین جلسه دفاع از پرونده نامزدی میراث جهانی یزد در مقر ایکوموس درحالی برگزار شد که هیات کارشناسی ایران به سوالات و ابهامات یونسکو درباره پرونده شهر تاریخی یزد پاسخ داد.
آغاز فصلی نو در حوزه گردشگری یزد:
به همت شهرداری یزد و با همکاری سازمان میراث فرهنگی به پیاده راه بهسازی وآماده می شود.
طی حکمی:
بعداز حاشیه های استعفاء مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد و سرپرستی کوتاه مدت مصطی فاطمی براین سازمان ،مدیرکل جدید این سازمان حساس دراستان تاریخی یزد معرفی شد.
برخی خبرهای تایید نشده از گزینه هایی برای مدیریت میراث فرهنگی استان حکایت دارد که باعث ایجاد موجی از نگرانی و التهاب در بین فعالان و نخبگان میراث فرهنگی وگردشگری استان یزد شده است.
فاطمی اعلام کرد:
گردشگری استان یزد و حضور گردشگران در این استان با رشد 85 درصدی همراه بوده است.
Page Generated in 0/2046 sec