ادعای عجیب مدیرکل میراث یزد:
‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تشریح برنامه‌های نوروزی این استان، از برگزاری 60 رویداد نوروزی در ایام خبر داد.
کهن شهر یزد دیدن دارد:
یکی از بهترین شهرهای خشتی جهان شهر تاریخی یزد است که همواره مسافران بسیاری در ایام نوروز، این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.
چرا سفر به یزد جالب است؟
استان یزد یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران در ایام نوروز همواره میزبان مسافران و گردشگران بسیار بوده است. در این گزارش با جاذبه‌های گردشگری این استان آشنا می‌شویم.
مدیر میراث:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از راه اندازی ۴۶ واحد بومگردی در سطح استان خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در زمینه گردشگری در نوروز یزد گفت: بزرگترین سفره هفت سین ایرانی در یزد برپا می‌شود.
استاندار یزد خبر داد:
استاندار یزد با تبریک فرا رسیدن عید سعید نوروز و آغاز سفر های نوروزی از آمادگی کامل استان برای استقبال از بهار و گردشگران و مسافران در استان یزد خبر داد.
بهمراه عکس:
استان یزد که چهارمین استان پهناور کشور است در قمست مرکزی فلات ایران و در حاشیه دشت‌های کویر لوت قرار گرفته است.
درآستانه سال نو:
بافت تاریخی یزد و برخی بناهای شاخص آن از جمله بقعه سیدرکن الدین، موزه حیدرزاده و زندان اسکندر امروز پاکسازی و آماده از استقبال از مهمانان نوروزی شدند.
به همت دختر روستایی‌:
یکی از دختران روستای قطرم با همت و تلاش خود، اقدام به بازسازی خانه قدیمی در روستای قطرم کرده و زمینه توسعه گردشگری در این روستای تاریخی را فراهم کرده است.
یک فعال اجتماعی:
مسئول دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینه ایران» پیشنهاد کرد که با توجه به ظرفیت‌های بی‌نظیر یزد، این استان به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی و معنوی جهان معرفی شود.
استاندار یزد هشدار داد:
اغلب برخوردهایی که در زمینه فرهنگی در حوزه گردشگری انجام می‌شود انفعالی است در حالی که می توان شرایطی را فراهم آورد که تاثیرگذاری فرهنگی گردشگران خارجی را به تاثیرپذیری آنها تبدیل کرد که تاکنون نیز شاهد چنین مواردی بوده ایم.
معاون رییس جمهور:
معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: «پرونده ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی وضعیت مناسبی دارد»
معاون رییس جمهور:
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه خدمات گردشگری یزد در سطح جهانی ارائه شود گفت: مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز توسعه گردشگری خارجی را به دنبال دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد:
سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پرونده ثبت‌جهانی یزد را با جدیت پیگیری می‌کند.
درآستانه نوروز:
کهن شهر یزد از جمله استان‌های تاریخی و منحصر به فرد است که با داشتن جاذبه‌های زیبا و کم نظیر تاریخی و طبیعی همه ساله به ویژه در ایام نوروز، گردشگران و مسافران داخلی و خارجی زیادی را به سوی خود جلب می‌کند.
Page Generated in 0/0697 sec