یک مقام مسئول:
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: پیش بینی می شود 1.5میلیون مسافردر تعطیلات نوروز 96 به استان یزد سفر کنند.
استاندار یزد:
استاندار یزد گفت: بسیاری از کشورها با خلق فرصت از ظرفیتهای صنعت گردشگری بهره قابل توجهی اقتصادی حاصل کردند و این درحالی که ما با وجود برخورداری از فرصت های متعدد نتوانستیم از این طرفیتها بهره مناسبی ببریم.
یک مقام مسئول:
معاون گردشگری استان یزد گفت: کهن شهر یزد در آستانه جهانی شدن قرار دارد.
با گزارش فرهمند:
مدیر پروژه ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و نماینده موسسه کراتر فرانسه در نشست علنی شورای شهر یزد گفت: ابهامات ثبت بافت در نشستی در فرانسه تقریبا رفع شده است.
پژوهشگر و نویسنده فرهنگ عامه یزدمطرح کرد:
متاسفانه این طرح بدون الگو گرفتن از طرح موفق سنگفرش خیابان مسجد جامع اجرا شده ، هم‌اکنون مراحل پایانی طرح را می‌گذراند و شوربختانه در این طرح نه فضای کافی برای رهگذران و نه برای خودروها طراحی شده است زیرا یک فضای بی‌استفاده‌ای وسط خیابان جا گذاشته‌اند که هیچ کاربری ندارد.
طی مراسمی:
مهارت پخت شیرینی قطاب یزدی به شماره 1184 در لیست آثار ناملموس ملی به ثبت رسیده است که به همین مناسبت از ثبت ناملموس این مهارت سنتی رونمایی شد.
با استقبال جمعی از مسوولان:
اعضای کنوانسیون گردشگری جهانی 2017 که با استقبال جمعی از مسوولان حوزه گردشگری از طریق فرودگاه شهید صدوقی وارد استان یزد شده بودند، از جاذبه های گردشگری مرکز این استان دیدن کردند.
رویدادی خوب برای گردشگری یزد:
راهنمایان گردشگری 45 کشور جهان از طریق فرودگاه شهید صدوقی وارد یزد شدند.
فردا:
دبیر اجرایی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در یزد از ورود 300 راهنمای گردشگری از 45 کشور جهان از فردا به یزد خبر داد.
طی نشستی عنوان شد:
در جلسه‌ای با حضور برن هان اشپیس، مدیر تالار هنر و نمایشگاه‌های کشور آلمان، و فاطمه دانش یزدی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، و دیگر مسئولان میراث‌فرهنگی استان، موضوع ایجاد و راه‌اندازی موزه بزرگ یزد بررسی شد.
۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور جهان پس از شرکت در کنوانسیون سالانه راهنمایان گردشگری در تهران، به استان‌های مختلف از جمله یزد سفر می‌کنند.
دهم بهمن ماه هر سال جشن سده نامگذاری شده است؛
پیروان دین زرتشت، دهم بهمن ماه هر سال جشن سده را به مناسبت پیدایش آتش در زمان "هوشنگ" از پادشاهان سلسله کیانی، همراه با مراسم خاص مذهبی برگزار می‌کنند.
اقدامی در خور شایسته:
یکی از راه های احیاء و ساماندهی بافت های تاریخی و جذب گردشگر در استان یزد اجرای طرح تغییر کاربری این بناهااست.
استاندار یزد خبر داد:
استاندار یزد با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه استان انجام شده است، گفت: آمار گردشگران خارجی یزد تا پایان سال به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.
معاون میراث:
بافت تاریخی یزد برای بازدید «کنوانسیون راهنمایان گردشگری» از ۳۵ کشور آماده می شود.
Page Generated in 0/0676 sec