هشدار یک مسئول:
در حال حاضر آب شرب مورد نیاز روستاهای استان از طریق 422 منبع آبی تامین می‌شود که از این تعداد 175 منبع آبی خشک یا در آستانه خشکیدن هستند.
مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی:
مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: تصور اینکه یزد، افسرده ترین استان کشور است تصوری بی پایه است اما شایعترین اختلال در استان، افسردگی است.
زی نشستی مطرح شد:
رئیس مجمع نمایندگان استان با تاکید بر تامین امنیت برای خط یک انتقال آب به استان یزد گفت: خط دو انتقال آب از بهشت آباد به استان باید به طور جد پیگیری شود که این موضوع از طرف نمایندگان در حال انجام است.
هشداری دیگر:
براساس آخرین سرشماری‌ها درباره اعتیاد، جمعیت زنان معتاد در استان یزد روند افزایشی دارد.
نماینده مردم اردکان در مجلس:
نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به اینکه تامین اجتماعی نیازمند خانه‌تکانی است، گفت: جمعیت سالمندی یزد بیشتر از میانگین کشوری است.
رئیس سازمان بهزیستی در یزدخبر داد:
رئیس سازمان بهزیستی گفت: از تولد بیش از ۲۵ هزار کودک معلول در کشور با انجام غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج جلوگیری شده است.
یک مقام مسئول خبر داد:
۹۰ درصد کودکان خیابانی که سال گذشته در یزد جمع آوری شدند، اتباع افغانستانی غیرمجاز هستند.
یک استاد دانشگاه:
زیاده روی یزدی ها در مصرف غذاهای آماده و به اصطلاح فست فود ، حالا آنها را به رتبه ششم مصرف این غذای ناسالم ردکشور رسانده است.
یک مقام مسئول خبر داد:
مدیرعامل آب و فاضلاب یزد با اشاره به گرمای شدید هوای استان یزد، گفت: مصرف آب استان در فصل گرما به ۳۴۰ هزار مترمکعب در روز می‌رسد.
قائم مقام وزیر نیرو اعلام کرد؛
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه استان یزد به دلیل بارش‌های کم با مشکل کم‌آبی روبه‌رو است، گفت: آب مورد نیاز ندوشن متناسب با رشد جمعیت تامین می‌شود.
توضیح محیط زیست یزد درباره یکی از قدیمی ترین موجودات زنده جهان
اداره کل محیط زیست یزد اعلام کرد شایعاتی مبنی بر عریض‌تر شدن شکاف میان سرو ابر کوه منتشر شد که براساس بررسی‌های صورت گرفته فعلا مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد.
بحران کم آبی در یزد:
آنجا که بشر از لطف و رحمت پروردگار خود غافل نشد و به‌رغم بی‌آبی و خشکی کویر، با امید و توکل، ضربان زندگی را در دل بیابان‌های بی‌آب و علف جاری کرد، یکی از زیباترین، متفکرانه‌ترین و حیات‌بخش‌ترین ساخته‌های بشری شکل گرفت و نام آن قنات گذاشته شد.
یک حادثه تلخ در یزد:
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد با بیان این که کارشناسان این پلیس همیشه در حال رصد و پایش فضای مجازی هستند،‌ گفت: عامل سوء استفاده از تصاویر خصوصی دختران جوان به بهانه استخدام و جذب در شرکت خصوصی به عنوان حسابدار در یزد دستگیر شد.
بحران کم آبی:
کمبود آب که در صورت بی توجهی، کم کم به شرایط بی آبی نزدیک می شود مربوط به سال های گذشته یا چند سال اخیر نیست، معضلی است که سال های طولانی گریبان بشر را گرفته و همه مردم دنیا با شدت و ضعف، با آن دست به گریبان هستند.
هشداری پیش روی:
درخشکسالی اخیریزدنزدیک به 100 حلقه چاه از مدار بهره برداری دراستان خارج شودونزدیک به 80 حلقه چاه درآستانه خشک شدن و120 حلقه چاه دیگر نیز به دلیل افت سطح آب درسفره زیرزمینی آب دچار کاهش کیفیت شده است.
Page Generated in 0/0482 sec