سفید بیان کرد:
یکی از دلایل افزایش بیکاری در شهر یزد مهاجرت از کشورهای خارجی از جمله افغانستان به این شهر است که مهاجران از امکانات شهری استفاده می کنند و فضای کار را اشغال کرده اند.
در 48 ساعت گذشته:
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد گفت: انتشار گاز مونوکسید کربن در 48 ساعت گذشته موجب مسمومیت 10 نفر شد که از این تعداد پنج نفر مربوط به شهرستان یزد و بقیه مربوط به شهر عقدا از توابع شهرستان اردکان است.
کارشناس مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان یزد مطرح کرد:
کارشناس مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان یزد گفت: به طور متوسط روزانه شاهد سه زلزله در استان یزد هستیم.
با 9 دستگاه کامیون:
اولین محموله کمک های انسان دوستانه مردم نوع دوست استان امروز با 9 دستگاه کامیون به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد .
رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد خبر داد:
رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد از شناسایی 100 هزار بیمار مبتلا به دیابت در یزد خبر داد.
ابتلای زنان به HIV در حال رشد است:
تاکنون ۳۶ هزار نفر مبتلا به HIV تشخیص داده شده اند که ۸۴ درصد آنها مرد و ۱۶ درصد آنها زن هستند و تخمین زده می شود که تعداد مبتلایان در کشور بیش از ۶۶ هزار نفر باشد.
دیروز:
اتوبوس آمبولانس و گروه های امدادی سازمان اورژانس استان یزد ، مستقر در استان ایلام به مناطق زلزله زده در غرب کشور اعزام شدند.
استاندار جدید یزدک
استاندار یزد گفت: باید به مساله کمبود آب در استان توجه شود و در این راستا همه گزینه های ممکن برای کاهش نگرانی مردم یزد مورد بررسی قرار می گیرد.
برای سرو ابرکوه:
معاون حفاظت محیط زیست استان یزد از اقدامات حفاظتی به منظور حفظ سرو ابرکوه کهنسالترین موجود زنده ایران و یکی از سه درخت پیر جهان خبر داد.
هشدارمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: شیوع بیماری‌های غیرواگیر در استان، یک زنگ خطر برای این خطه محسوب می‌شود.
یک مسئول:
مدیرکل استاندارد استان یزد بازرسی در مرحله توزیع را نیز یکی از فعالیت‌های اداره استاندارد برشمرد و گفت: ۴ هزار و ۷۱۱ بازرسی از بازارهای استان یزد انجام شد که ۵۳ کالای فاقد استاندارد شناسایی شد.
پلیس آگاهی استان یزد:
سرپرست پلیس آگاهی استان یزد از دستگیری فردی خبر داد که از طریق فروش مال غیر، ۷ میلیارد ریال از شهروندان یزدی کلاهبرداری کرده بود.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش یزد:
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش یزد از فعالیت سه مدرسه مقطع ابتدایی در این استان خبر داد که در هر کدام از آنها فقط یک دانش آموز به تحصیل اشتغال دارد.
رئیس شورای شهر یزد:
خاطره ای از مقام رهبری در ذهن دارم که ایشان در زمان تبعید در دوره پهلوی کتابی را دیدند که در آن بر اختلاف شیعه و سنی دامن زده شده بود و ایشان گفته بودند اگر من در کشور سمتی داشتم دستور می دادم با نویسنده چنین کتابی برخورد شود.
طی نشستی عنوان شد:
دادستان یزد با انتقاد از خدمات‌رسانی برخی دستگاه‌ها به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این استان گفت: خدمات دهی به ساخت‌وسازهای غیرمجاز تخلف بوده و به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
Page Generated in 0/4435 sec