شناسه خبر: 94817 منتشر شده در مورخ: 1399/01/19 ساعت: 10:03 گروه: شهرستان ها
رئیس دانشگاه اردکان با اشاره به تداوم تعطیلی مراکز آموزشی با توجه به تصمیم ستاد مقابله با ویروس کرونا، از عزم جدی این دانشگاه در تامین زیرساخت‌های لازم و ضروری جهت ارائه آموزش‌های مجازی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«فاطمه بهجتی» با اشاره به جلسه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اردکان در سال ۱۳۹۹ که به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: اقدامات و فعالیت‌های حوزه معاونت امور آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان در راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه اختصاصی آموزش مجازی این دانشگاه، قابل ستایش است.

 
وی در این رابطه ابراز کرد: حقیقتاً‌ کار بزرگی در این مدت کوتاه صورت گرفته و با رصد مداومی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه‌های دانشگاه‌های مختلف در زمینه آموزش غیر حضوری به عمل می‌آورد، می‌توانیم با افتخار اعلام کنیم که در رده دانشگاه‌های هم‌تراز خود، جزو برترین‌ها هستیم.
 
این مسئول با اشاره به عزم جدی دانشگاه اردکان در تأمین زیرساخت‌های لازم در زمینه آموزش مجازی، آن را یک سرمایه‌گذاری در بخش آموزش خواند و گفت: این اقدام در راستای تصمیم ستاد مقابله با ویروس کرونا مبنی بر ادامه دار بودن تعطیلی مراکز پرتردد و آموزشی، اعمال شد که امیدواریم با پیگیری دانشجویان با نتیجه مطلوبی همراه باشد.
 
بهجتی ضمن تأکید بر لزوم و ضرورت تداوم روند آموزش‌ غیرحضوری در دانشگاه اردکان، از همه اساتید و دانشجویان این دانشگاه خواست تا ضمن حفظ کیفیت آموزشی از تمام ظرفیت‌های موجود در این سامانه استفاده کنند.
 
یادآور می‌شود؛ به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان و به دلیل سرعت بالای انتقال آن با گذشت زمانی کوتاه، بسیاری از کشورها سیاست تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی و مؤسسات آموزشی را در اولویت برنامه‌های مبارزه با شیوع بیماری قرار داده‌اند که در این راستا معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌های کشور، سند ۲۰ بندی شامل موارد مستلزم تصمیم‌گیری و اقدام در حوزه آموزش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸را ابلاغ کرده است.
 
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این سند نکات، پیشنهادات و شیوه‌هایی در زمینه کاستن از آسیب‌های ناشی از تعطیلی آموزش حضوری در دانشگاه‌ها ارایه شده است، همچنین برخی از اصول و قواعد کلیدی که در ادامه فعالیت‌های آموزشی در نیمسال جاری با هدف تسهیل تداوم فرآیند آموزش در عین حفظ کیفیت آموزشی لازم می‌باشد نیز در این سند آمده است. 
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1442 sec