شناسه خبر: 94774 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 ساعت: 15:53 گروه: اجتماعی
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مراجعه نیمی از بیماران یزدی با سرفه خشک به بیمارستان‌های استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز سلمانی گفت: بر اساس آمارها، شایع‌ترین علامت در بین افراد بستری شده سرفه خشک بود به طوری که نیمی (۴۹ درصد) از افراد بستری شده سرفه خشک و ۴۷ درصد نیز تب خفیف داشتند.

وی ادامه داد: همچنین ۳۷ درصد افراد بستری شده با علائم تنگی نفس و مشکلات تنفسی، ۱۳ درصد بیماران با درد عضلانی و کمتر از سه درصد با کاهش سطح هوشیاری مراجعه داشتند و سه بیمار از دست دادن حس بویایی را ذکر کردند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تأکید کرد: مقایسه روند بستری بیماران در استان نشان می‌دهد در مجموع از هفته اول فروردین موارد قطعی و بهبود یافته استان نسبت به موارد مشابه کشوری از وضعیت مناسب تری برخوردار است.
 سلمانی با بیان بهبودی هزار و ۹۷۸ نفر در استان ادامه داد: در صورت ادامه همکاری مردم و استمرار در خانه ماندن طی روز‌های آینده و به شرط ادامه و تقویت اقدامات انجام شده در زمینه ایزولاسیون، قرنطینه و درمان بیماران، شاهد تثبیت و حتی کاهش موارد جدید در استان طی روز‌های بعد باشیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی در پایان عنوان کرد: شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون مایع موثرترین روش برای پیشگیری از این بیماری است و مردم برای تحقق ریشه کنی بیماری کرونا از حضور در سطح شهر و دورهمی‌های خانوادگی جدا خودداری کنند و در خانه بمانند.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4553 sec