شناسه خبر: 94649 منتشر شده در مورخ: 1399/01/08 ساعت: 12:14 گروه: اجتماعی
رییس انجمن زرتشتیان یزد و عضو شورای شهر یزد از ارسال کمک پارسیان(زرتشتیان) کشور هند به یزد جهت مقابله و مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«سپنتا نیکنام» با اشاره به کمک پارسیان یا زرتشتیان مقیم کشور هند به یزد، اظهار کرد: این کمک‌ها که شامل اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی است، دریافت و برای درمان مبتلایان به کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی یزد قرار خواهد گرفت.

 
وی از رایزنی‌های انجام شده با رییس اتحادیه انجمن‌های زرتشتیان آمریکای شمالی برای دریافت داروهای مورد نیاز نیز خبر داد و گفت: با همکاری این انجمن و پارسیان هند و همچنین انجمن ایرانی بمبئی، نخستین بخش از دارو و کالاهای پزشکی مورد نیاز نیز دریافت و به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تحویل داده شد.
 
رییس انجمن زرتشتیان یزد و عضو شورای شهر یزد در رابطه با ارسال بخش دیگری از اقلام مورد نیاز شامل کالاهای پزشکی و اقلام و داروهای مورد نیاز، تصریح کرد: پشتوانه‌ی مالی این کمک‌ها شامل دکتر «سایرس (کوروش) پوناوالا» رییس انجمن پوناوالا، «یوسف حمید» از شرکت سیپلا در هند، «هومی گاندی» رییس انجمن فزانا، دکتر «شرناز کاما» رییس انجمن بنیاد پارزور وابسته به یونسکو، «گیو ایرانی» رییس انجمن زرتشتیان ایرانی بمبئی و «دوراب میستری» و «مالکوم دبو» از انگلستان است.
 
نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: البته این کمک‌های دارویی و تجهیزات پزشکی علاوه بر پشتیبانی اعضای پارسیان هند با همکاری نماینده زرتشتیان در مجلس و همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌ نو اعطا شده است.
 
روابط یزد با هند به علت وجود تعداد زیادی از پارسیان و زرتشتیان مقیم این کشور و وجود زیارتگاه‌ها و نسبت‌های خانوادگی زرتشتیان یزد و هند، رابطه‌ای محکم و قدیمی است و امروز این مردمان صلح‌طلب که آوازه کمک‌هایشان از دیرباز با ساخت اماکن مختلفی همچون مجموعه مارکار و بیمارستان‌ها و مدارسی در یزد نیز شنیده می‌شود، به بهانه کروناویروس دست دوستی به یزدی‌ها داده‌اند.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2653 sec