شناسه خبر: 94583 منتشر شده در مورخ: 1399/01/04 ساعت: 11:47 گروه: اجتماعی
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان این‌ که تاکنون ۵۵۶ نفر بیمار مشکوک از ایستگاه‌های تب سنجی به مراکز درمانی استان ارجاع شده‌اند، گفت: از ابتدای فعالیت ایستگاه‌های پایش هلال احمر در مبادی ورودی شهرستان‌های استان یزد تاکنون، ۲۰۵ هزار و ۶۶۴ نفر غرباگری و تب‌سنجی شدند.

به گزارش یزدی نیوزدکتر«محسن حرازی»ضمن بیان این‌ که شیوع ویروس کرونا، استان و کشور را وارد شرایط بحرانی کرده است، اظهار کرد: مهار شیوع ویروس کووید ۱۹ به عزمی ملی و همگانی نیاز دارد.

 
وی با اشاره به این‌ که به صورت میانگین روزانه ۱۴ هزار خودروی عبوری در سطح شهرستان‌های استان غربالگری می‌شوند، افزود: فعالیت ایستگاه‌های امدادی هلال احمر تا پایان رفع کامل آلودگی زیستی در استان ادامه خواهد داشت.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به این‌که تاکنون ۷۶ هزار و ۸۳۹ خودرو سواری و ۳۹۸ اتوبوس در محورهای مواصلاتی استان یزد تب سنجی و غربالگری شدند، بیان کرد: طبق آخرین آمارگیری انجام شده تاکنون ۲۰۵ هزار و ۶۶۴ نفر غربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد ۵۵۶ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.
 
حرازی در ادامه در خانه ماندن را بزرگترین کمک مردم به کادر درمانی و بهداشتی دانست و بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر دست ندادن و روبوسی نکردن بین مردم استان جا افتاده است.
 
این مسئول رعایت فاصله ۱.۵ متری از همدیگر را یکی دیگر از الزمات اجرایی برای مقابله با شیوع کرونا و پیشگیری از ابتلا عنوان و تصریح کرد: شهروندان باید اخبار و آموزش‌های لازم در خصوص کرونا را فقط از رسانه‌های رسمی دنبال کرده و به هیچ عنوان به اخبارهای غیررسمی توجه و اعتماد نکنند.
 
وی با اشاره به اهمیت اقدامات انجام شده از سوی امدادگران هلال احمر برای مقابله با شیوع کرونا، گفت: از ابتدای فرآیند کنترل مبادی ورودی استان فقط دو ایستگاه در پایانه مسافربری و راه‌آهن یزد راه‌اندازی شده و با شیوع بیشتر ویروس کرونا در حال حاضر ۲۲ پایگاه غربالگری و تب سنجی از سوی جمعیت هلال احمر در استان یزد برپا و در حال ارائه خدمت هستند.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد در پایان خاطرنشان کرد: ۹۰ نفر از پرسنل هلال احمر و ۷۲۳ نفر از اعضای جوان امدادگران آموزش دیده تحت عنوان تیم های اجرایی جمعیت هلال احمر تمام استان را تحت پوشش خدمات خود قرار داده‌اند.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1296 sec