شناسه خبر: 94148 منتشر شده در مورخ: 1398/12/06 ساعت: 15:44 گروه: اجتماعی
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد با تاکید بر اینکه مردم گران فروشی میوه در یزد را گزارش کنند گفت: قیمت اکثر میو‌ها و سبزیجات در یزد ثابت است.

به گزارش یزدی نیوزحسین مشرف  اظهار داشت: برخی از سبزیجات مانند گوجه‌فرنگی کاهش 40 درصدی و بادمجان، خیارسبز و گل‌کلم کاهش 30 درصدی داشتند.

 
وی تصریح کرد: گوجه‌فرنگی از قیمت سه هزار و 500 تومان به 2 هزار 500 تومان رسیده، بادمجان گلخانه‌ای از چهار هزار تومان به سه هزار و 100 تومان، بادمجان معمولی از سه هزار و 100 تومان به دو هزار و 300 تومان، کلم‌گل از دو هزار و 700 تومان به دو هزار و 300 تومان رسیده است.
 
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان افزود: مابقی سبزیجات به همان قیمتی که بودند، ثابت هستند.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون فصل پرتقال والنسیا است، گفت: با رسیدن پرتقال والنسیا در این فصل، کمبودی از نظر فراوانی برای میوه و سبزیجات در کل بازار استان نداریم.
 
مشرف درمورد میوه شب عید گفت: ستاد تنظیم بازارِ میوه شبِ عید چند هزار تن پرتقال و تقریباً 700 تن سیب را شب عید به مردم عرضه می‌کند.
 
وی افزود: در کارگروه تنظیم بازار میوه شب عید قیمت‌گذاری به نرخ روز مشخص می‌شود.
 
 
رئیس این اتحادیه با درجه‌بندی میوه‌ها به ممتاز، درجه یک، دو، سه و چهار گفت: میوه‌ها به هر قیمتی هست باید فروخته شوند حتی با قیمت پایین، چرا‌که ماندن آن‌ها موجب خرابی و فاسد شدن می‌شود.
 
وی تشریح کرد: مغازه‌داران تنها می‌توانند 30 درصد به فاکتورهای خرید خود از میدان میوه و تره‌بار اضافه کنند و در صورت مشاهده قیمت بالاتر برخورد قانونی می‌شود و حتی خود مردم نیز می‌توانند افزایش بیش از 30 درصدی میوه‌ و سبزیحات را نسبت به نرخ مصوب اتحادیه گزارش کنند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1348 sec