شناسه خبر: 94062 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 ساعت: 11:54 گروه: اجتماعی
مدیر کل دامپزشکی استان یزد با بیان ماندگاری مادام العمر میکروب تب مالت در بدن انسان، هشدار داد: به منظور پیشگیری از خطر ابتلاء به انواع بیماری‌های مشترک دامی به ویژه تب مالت از مصرف هر گونه محصولات لبنی غیر بهداشتی فاقد استانداردهای لازم خودداری کنید.

به گزارش یزدی نیوز«علی اکبر حدادزاده» در مورد بیماری مشترک تب مالت تصریح کرد: بروسلوز یا تب مالت یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است که توسط باکتری‌هایی به نام بروسلا ایجاد و از طریق شیر آلوده به انسان انتقال می یابد و سلامت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 
وی اظهار کرد: پیشگیری از شیوع این بیماری در جوامع انسانی یکی از برنامه‌های مهم دامپزشکی است و همواره با انجام اقداماتی همچون واکسیناسیون دام‌ها، خونگیری، تست، کشتار و حذف دام‌های آلوده تحت کنترل قرار می‌گیرد.‌
 
حدادزاده افزود: رعایت نکات بهداشتی در تهیه و مصرف لبنیات مصرفی خانوارها، مطمئن‌ترین روش ایمن سازی بدن درمقابل این بیماری است.
 
این مقام مسئول با بیان ماندگاری مادام العمر میکروب تب مالت در بدن انسان، به شهروندان توصیه کرد که از مصرف هرگونه محصولات لبنی غیر بهداشتی فاقد استانداردهای لازم خودداری کنند تا سلامت آن ها مورد تهدید قرار نگیرد.
 
وی تهیه فراورده‌های لبنی پاستوریزه از مراکز معتبر و مجاز و دارای لیبل و مشخصات تولید بهداشتی، رکن اساسی پیشگیری از بروز بیماری تب مالت عنوان و اضافه کرد: جوشاندن شیر غیرپاستوریزه و نگهداری پنیر محلی حداقل به مدت دو ماه در آب نمک از  نکات بهداشتی لازم الاجرا توسط مصرف کنندگان فراورده های لبنی است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان، حدادزاده در پایان با بیان آن که اقدامات پیشگیرانه از سوی دامپزشکی به طور مستمر در حال اجراست، گفت: کنترل بیماری تب مالت نیازمند همکاری مردم از طریق رعایت اصول بهداشتی در تهیه و مصرف فراورده های لبنی است.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1329 sec