شناسه خبر: 94049 منتشر شده در مورخ: 1398/11/30 ساعت: 14:14 گروه: شهرستان ها
فرماندار ابرکوه ضمن اعلام رقابت ۳۱ داوطلب برای نمایندگی بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور یعنی حوزه انتخابیه شهرستان‌های ابرکوه، مهریز، بافق، بهاباد و خاتم در استان یزد، از فعالیت شش ستاد انتخاباتی در شهرستان ابرکوه و ثبت هشت مورد تخلف تبلیغاتی از شروع زمان قانونی تبلیغات خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«محمد کاظمی نسب»  اظهار کرد: در بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور ۳۱ نامزد در حال انجام تبلیغات هستند و در حال حاضر شش ستاد انتخاباتی در ابرکوه برپا شده است که تاکنون تنها هشت مورد تخلف تبلیغاتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنان گزارش شده است.

 
وی تعداد واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات یازدهم مجلس در شهرستان را ۳۴ هزار و ۶۵۵ نفر عنوان کرد و افزود: مشارکت مردم ابرکوه از انتخابات هشتم تا دهم مجلس به ترتیب ۵۸، ۶۴ و ۸۵ درصد بوده که نشان‌دهنده یک سیر صعودی است و امید می‌رود در انتخابات یازدهم نیز همین حرکت صعودی ادامه داشته باشد.
 
کاظمی نسب تأکید کرد: فعالیت ستاد انتخابات شهرستان ابرکوه رسماً از دهم آذرماه آغاز و با تشکیل هیئت اجرایی و بازرسی ادامه یافت و هم‌اکنون نیز ۴۷ شعبه اخذ رأی در کل شهرستان (۳۰ شعبه در بخش مرکزی و ابرکوه و ۱۷ شعبه در بخش بهمن) فعال است.
 
وی خاطرنشان کرد: به جهت دسترسی آسان مردم به صندوق‌های اخذ رأی تعداد ۳۴ شعبه ثابت و ۱۳ شعبه به صورت سیار در ۵۴ نقطه جمعیتی برای دریافت آراء آنان پیش‌بینی شده است که بیش از هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی و پشتیبانی نیز در شعبه‌های نامبرده، آماده خدمت به مردم هستند.
 
فرماندار ابرکوه وظیفه اصحاب رسانه را انعکاس اخبار صحیح و تأکید بر حضور حداکثری مردم برشمرد و ادامه داد: در مجموع انتخابات یک امر خطیر است و انتخابات یازدهم مجلس به دلیل اینکه اولین انتخابات در گام دوم انقلاب بوده و مستکبران در داخل و خارج به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام هستند، از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
وی با اشاره به بیانیه گام دوم و محور توسعه قرار دادن جوانان توسط رهبری طی این بیانیه، خاطرنشان کرد: مردم ایران در ماه‌های اخیر با حضور میلیونی در تشییع پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی و پس‌ازآن حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یک‌بار دیگر در دوم اسفندماه و مشارکت در انتخابات، نظام را حمایت می‌کنند.
 
کاظمی نسب شعار محوری انتخابات امسال را «قانون مداری و بی‌طرفی» اعلام کرد و افزود: تمام مجریان انتخابات و دستگاه‌های دولتی به شدت از جانب‌داری له یا علیه کاندید یا تفکر خاصی منع شده‌اند و تاکنون هیچ‌یک از مدیران ادارات در ستاد خاصی فعالیت نداشته‌اند.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2539 sec