شناسه خبر: 94007 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 ساعت: 12:10 گروه: اجتماعی
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که شرکت مذکور به طور متوسط سالانه یک میلیون مترمکعب آب را برای بخش صنعت تامین می‌کند، گفت: سریع‌ترین منبعی که می‌تواند در تامین آب صنایع یزد موثر باشد، استفاده از آب حاصل از تصفیه پساب فاضلاب است.

به گزارش یزدی نیوز«محمدمهدی جوادیان زاده» در شصت و پنجمین نشست کانون تفکر آب دانشگاه یزد که با حضور اعضای کانون و به میزبانی شرکت آب منطقه ای یزد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف ما در خصوص انتقال آب از دریای عمان، تامین آب بخش صنعت است.

 
وی با بیان این که در حال حاضر بیشترین سهم اشتغال و ارزش افزوده استان در بخش صنعت است، گفت: این درحالی است که بخش کشاورزی با بیشترین درصد مصرف آب، کمترین اشتغال و ارزش افزوده وجود دارد که با توجه به کمبود منابع آب در استان و از طرف دیگر اهمیت تولید در بخش کشاورزی لازم است تمهیدات لازم به منظور ارتقا بهره‌وری در این بخش اتخاذ شود که البته با همکاری بخش کشاورزی استان این سازوکارها در سند سازگاری با کم آبی استان در نظر گرفته شده است.
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به این که شرکت مذکور به طور متوسط سالانه یک میلیون مترمکعب آب را برای بخش صنعت تامین کرده است، افزود: در حال حاضر آب مورد نیاز صنعت از آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود و در زمینه تخصیص آب صنایع بزرگ با مشکل مواجه هستیم.
 
 به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد، جوادیان زاده در پایان تامین آب مورد نیاز صنعت از پساب تصفیه شده را یک پتانسیل خوب عنوان و بیان کرد: سریع ترین منبعی که می تواند در تامین آب صنایع یزد موثر باشد، بخش تصفیه پساب است که عملیاتی کردن آن حداقل به سه سال زمان نیاز دارد.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1375 sec