شناسه خبر: 93871 منتشر شده در مورخ: 1398/09/20 ساعت: 16:25 گروه: اجتماعی
طرح ویژه‌ای با عنوان طرح تحکیم بنیان خانواده با نگاه ارتقای کیفیت زندگی برای یزد در نظر گرفته شد که از سال آینده به صورت پایلوت در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز«بهزاد وحیدنیا» مدیر کل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور با اعلام این خبر در نشست بررسی اجرای طرح آموزش 16 ساعته زندگی خانواده به زوج‌های در آستانه زندگی مشترک، گفت:  در این طرح آموزش لازم به افراد قبل از ازدواج و پنج سال پس از ازدواج ارائه می‌شود که هدف از آن کاهش آسیب‌های اجتماعی خانوادگی است.

 
وی با بیان این که پارسال  افزون بر ۸۰۰ هزار نفر از سوی سازمان بهزیستی آموزش های ازدواج و خانواده در کشور را فراگرفتند، تصریح کرد: همچنین سالانه یک میلیون نفر زوجین در آستانه ازدواج ،آموزش های حین ازدواج را در تعامل با دستگاه‌های مختلف دریافت می‌کنند.
 
به گزارش ایسنا و بنا بر اعلام روابط عمومی بهزیستی، وحیدنیا با اشاره به تماس‌های گرفته شده با خط 1480 صدای مشاور بهزیستی، گفت: بر اساس بررسی‌ها، اختلاف زناشویی بیشترین موارد تماس مربوط به طرح مشکلات خانوادگی با صدای مشاور ۱۴۸۰ است.
 
مدیر کل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور افزود: خط 1480 خدمات مشاوره ای را با هدف کاهش آسیب های اجتماعی به صورت رایگان به افراد ارائه و  در تمام نقاط کشور در دسترس مردم است.
 
وی بیشترین تماس گیرندگان با این خط را زنان دانست و گفت: زنان تماس گیرنده با خط 1480 موارد متعددی مانند مشکلات خانوادگی را طرح و درخواست راهنمایی دارند.
 
وحیدنیا از مردم خواست مشکلات خانوادگی، اعتیاد، کودک و نوجوان، تحصیلی، تربیتی، پیش از ازدواج و مشکلات سلامت روان و بالینی خود را با صدای مشاور بهزیستی طرح کنند.
 
وی همچنین  تعداد مراکز مشاوره تحت پوشش این سازمان را سه هزار و ۳۰ مرکز بیان کرد.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1485 sec