شناسه خبر: 93578 منتشر شده در مورخ: 1398/09/03 ساعت: 14:20 گروه: اجتماعی
مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهادکشاورزی گفت: امسال با ۱۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، در سطح ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی کشور انواع سامانه‌های نوین آبیاری عملیاتی شده است.

به گزارش یزدی نیوزبه نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع در همایش منطقه‌ای مدیران آب و خاک کشور در یزد افزود: امسال ۲۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در سطح ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی کشور پیش‌بینی شده است که خوشبختانه تاکنون ۲۰۰ هزار هکتار عملیات آبی- خاکی انجام شده است.

 
وی با اشاره به این که تاکنون ۲ میلیون هکتار از اراضی زراعی و باغی کشور به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده‌اند، افزود: با اجرای این سیستم‌ها شاهد ۴۴ درصد افزایش راندمان آبیاری، ۳۰ درصد افزایش تولید محصولات کشاورزی و همچنین کاهش ۳۰ درصدی مصرف سموم و کودهای شیمیایی خواهیم بود که این روند منجر به تسریع در شکوفایی اقتصادی و امنیت غذایی جامعه و رونق تولید می‌شود.
 
بنابر این گزارش، نشست مدیران آب و خاک و امور فنی- مهندسی کشور با مشارکت ۱۲ استان کشور با هدف تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری به مدت یک روز به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزار شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1291 sec