شناسه خبر: 93447 منتشر شده در مورخ: 1398/08/25 ساعت: 13:25 گروه: شهرستان ها
امام جمعه ابرکوه از وزیر ارشاد خواستار فراهم شدن زمینه فعالیت اثرگذارتر هنرمندان در شهرهای محروم و کمتر برخوردار نظیر ابرکوه شد.

به گزارش یزدی نیوز حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، در دیدار فعالان فرهنگ و ادب شهرستانهای ابرکوه خاتم با وزیر ارشاد در شهرستان ابرکوه با اشاره به برخی از ظرفیت های این شهرستان اظهار داشت: ابرکوه خاستگاه شعر ادب در استان و کشور است و در زمینه بسیاری از هنرهای دیگر نظیر خوشنویسی و نمایش نیز سرآمد است.

 
وی با اشاره به اینکه ابرکوه خاستگاه شعرای بزرگ و خوش قریحه است، افزود: در این شهرستان زمینه های خوبی در بخش داستان نویسی و داستان سرایی داریم و در بخش های مختلف هنری شاهد این ذوق و قریحه هستیم.
 
حسینی با اشاره به برخی محدودیت هایی که هنرمندان در شهرستانها و مناطقی نظیر ابرکوه با آن مواجه هستند، عنوان کرد: باید زمینه فعالیت بیشتر و اثرگذارتر هنرمندان در مناطق محروم و کمتر برخوردار نظیر ابرکوه توسط وزارت ارشاد فراهم شود.
 
امام جمعه شهرستان ابرکوه ادامه داد: این شهرستان با موقعیت ممتاز، مرکزی ترین نقطه کشور است و جایگاه برجسته ای را به عنوان نماد فرهنگ و و تمدن ایران زمین دارد و به فرموده مقام معظم رهبری، گرچه منطقه ای کویری است اما یکی از مناطق نامدار کشور است.
 
وی اظهار امیدواری کرد: با مساعدت وزیر ارشاد و توجه ویژه به شهرستانها و هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر، شاهد رشد و شکوفایی و اعتلای فرهنگ در این شهرستان باشیم.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1483 sec