شناسه خبر: 93371 منتشر شده در مورخ: 1398/08/21 ساعت: 11:11 گروه: اجتماعی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: 667 فرصت شغلی طی هفت‌ماهه امسال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان ایجاد شد.

به گزارش یزدی نیوز«امیر زین‌العابدین قمی» با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی براساس توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: 23 میلیارد و 345 میلیون تومان وام اشتغال طی هفت‌ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و اقشار نیازمند استان اعطا شد.

 
وی با بیان این که طی هفت‌ماهه سال جاری 667 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان ایجاد شده است، ادامه داد: در این راستا هشت میلیارد و 230 میلیون تومان از تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، سه میلیارد و 412 میلیون تومان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، شش میلیارد و 218 میلیون تومان از محل منابع اشتغال روستایی و عشایری و پنج میلیارد و 485 میلیون تومان به‌صورت تلفیقی و هم‌افزایی بانک مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید به مددجویان متقاضی اشتغال پرداخت‌ شده است.
 
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، زین‌العابدین قمی خاطرنشان کرد: کمک به بهبود فضای کسب‌ و کار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند با رویکرد توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات در مناطق محروم برای کمک به مهاجرت معکوس، مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در مناطق محروم و روستایی و همچنین افزایش و پایدارسازی تولیدات اقشار نیازمند از طریق مدیریت فرآیندهای تولید و بازرگانی در راستای استحکام اقتصاد خانواده از اهمیت ویژه‌ای در کمیته امداد برخوردار است.
 
به گفته‌ی وی، 74 درصد طرح‌های اشتغالزایی ایجاد شده توسط کمیته امداد استان یزد در همین مدت مربوط به طرح‌های خودکفایی، 24 درصد توان‌افزایی و دو درصد کارانگیزی بوده است که البته 160 مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است.
 
معاون اشتغال کمیته امداد یزد در پایان نیز تصریح کرد: 11 میلیارد و 462 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی در هفت‌ ماهه نخست امسال در بخش دام‌پروری، پنج میلیارد و 819 میلیون تومان خدمات، سه میلیارد و 141 میلیون تومان کشاورزی، دو میلیارد و 177 میلیون تومان فعالیت‌های صنعتی و معدنی و 646 میلیون تومان صنایع‌دستی و ۱۰۰ میلیون تومان شیلات بوده است.
 
کمیته امداد استان یزد در سال گذشته با پرداخت ۴۱ میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان وام اشتغال زمینه ایجاد حدود دو هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت را فراهم کرده است.
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1369 sec