شناسه خبر: 93331 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 ساعت: 15:49 گروه: اجتماعی
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی در یزد به سفیر امام رضا(ع) شناخته می‌شود گفت: مردم یزد خادمی امام رضا(ع) را افتخار خود می‌دانند.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با گروه خادمیاران آستان قدس رضوی در استان یزد که با حضور آیت الله مروی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه خدمت در آستان مقدس حضرت امام رضا(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توفیق بسیار بزرگی است اظهار داشت: چنین توفیقی بسیار کم نصیب افراد می‌شود و هر کسی توانست به چنین افتخاری برسد باید قدر آن را بداند.

 
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: ارتباط با امام رضا(ع) و ولایت و کارکردن در مسیر آرمان‌های بزرگ این عزیزان، ارزش بالایی دارد و این راه یک راه خدایی است.
 
وی با بیان اینکه مردم یزد علاقه بسیار زیادی به امام رضا(ع) دارند تصریح کرد: در نقاط مختلف مشهد خانواده‌های یزدی الاصلی را می‌بینیم که به عشق آن حضرت به مشهد رفته و در کنار حرم امام رضا(ع) ساکن شده و خاندان آنها قرن‌ها در مشهد زندگی کرده‌اند.
 
امام جمعه یزد به سیره مرحوم حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی(یزدی) که از علمای به نام و بسیار بزرگ یزد به حساب می‌آید اشاره کرد و افزود: این عالم ربانی توجه و عشق و علاقه بسیار خاصی به امام رضا(ع) داشت.
 
ناصری یزدی با بیان اینکه مرحوم حاج شیخ به عنوان سفیر امام رضا(ع) در یزد شناخته می‌شد گفت: روایت‌ها و خاطرات بسیار زیادی در ارتباط با ارتباط امام رضا(ع) با حاج شیخ و پیام‌هایی که مرحوم حاج شیخ از آن حضرت به مردم یزد رسانده نقل شده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: چنین ارتباط‌های وثیقی سبب شده که محبت به امام رضا(ع) در بین مردم یزد بسیار بسیار زیاد باشد و همه آرزوی خدمت در آستان آن حضرت را داشته باشند.
 
محمدحسین رحیمی نسب مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد هم در این مراسم با بیان اینکه خادمیاران شعار «کار در استان، مزد در آستان» را در دل دارند اظهار داشت: امیدواریم این حرکتی که تحت عنوان خادمیاری در استان‌ها ایجاد شد، به ایجاد یک چهره رضوی در هر شهر و استانی مبدل شود.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود یازده هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که اقدامات لازم در ارتباط با هشت هزار نفر از این افراد انجام شده گفت: شش هزار نفر در مدت این سه سال گزینش و 60 جلسه آموزشی برای این هشت هزار نفر در سراسر استان یزد برگزار شده است.
 
رحیمی نسب با اشاره به اینکه بالغ بر دو هزار نفر از خادمیارانی که در یزد فعالیت می‌کنند، دارای مدارک فوق لیسانس و دکتری هستند گفت: حدود 65 درصد خادمیاران امام رضا در استان یزد زیر 40 سال سن دارند.
 
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد ادامه داد: تلاش داریم بتوانیم در این 25 عرصه خدمتی با انرژی خدمتی که در استان وجود دارد جریانی رضوی در یزد ایجاد کنیم.
 
وی از اجرای طرح قرار هشتم در یزد خبر داد و گفت: در راستای نمادسازی و گفتمان‌سازی رضوی، برنامه‌ای تحت عنوان قرار هشتم طراحی شده و هشتم هر ماه، این برنامه در شهرستان‌های مختلف یزد برگزار می‌شود.
 
وی گفت: طرحی تحت عنوان طرح شش محوری سامان در استان یزد تدوین شد و در این طرح، کل موضوع خانواده و ازدواج در شش موضوع ترویج ازدواج، تسهیل ازدواج، تشکیل خانواده صحیح، تحکیم خانواده در نظر گرفته شده و محتوایی آماده و کلاس‌هایی برای این موضوع برگزار شده است.
 
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد ادامه داد: جامعه هدف اولیه ما اعضای تحت همکاری این دفتر در استان یزد هستند و پس از آن بحث خانواده و سبک زندگی رضوی را بر اساس این طرح در کل استان دنبال می‌کنیم.
 
رحیمی نسب با بیان اینکه سلامت، اقتصاد سالم، عوامل موثر بر سلامت و سعادت و موارد مختلف دیگر فرهنگی در جامعه توسط معاونت فرهنگی دنبال می‌شود، از اجرای طرح چهارشنبه‌های رضوی در مدارس استان یزد خبر داد و افزود: در راستای ترویج سبک زندگی رضوی در استان یزد، برنامه‌های با محوریت رضوی در استان یزد برگزار می‌شود.
 
وی با تایکد بر اینکه تا به الان تقریبا شش هزار بیمار را تحت عنوان ویزیت رایگان در گروه خادمیاران سلامت قرار دادیم گفت: 120 نفر پزشک و گروه سلامت در قالب اردوهای جهادی و طرح خادمیاری سلامت در یزد فعالیت می‌کنند.
 
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد خاطرنشان کرد: طرح سلام بر امام هم چهارشنبه‌ها در مساجد برگزار می‌شود و در حال حاضر 40 مسجد در استان این اقدام را در حال انجام می‌دهند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1369 sec