شناسه خبر: 92969 منتشر شده در مورخ: 1398/07/25 ساعت: 12:14 گروه: اجتماعی
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: رمالی که خود با ادعای غیب‏گویی و طلسم و دعا از دیگران کلاهبرداری می‎کرد، این بار خود طعمه کلاهبرداران شد.

به گزارش یزدی نیوز «مجید فرهمند زاده» در این رابطه تصریح کرد: به دنبال وصول گزارشی به حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد، مبنی بر کلاهبرداری از فردی که دارای پرونده قضایی و محکومیت بوده است، موضوع در دستور کار قرار گرفت و پیگیری‌ها برای دستگیری متهمان آغاز شد.

 
وی افزود: فردی به دلیل کلاهبرداری از طریق رمالی به تحمل چهار سال حبس محکوم شده بود ولی به جای تن دادن به قانون، به شخصی که مدعی شده با اعمال نفوذ در دستگاه قضایی او را از محبوس شدن نجات می‌دهد، اعتماد می‌کند.
 
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: این دو نفر در گاوداری شخص رمال در اطراف یزد قرار می‌گذارند و توافق می‌کنند که به واسطه آشنایی که فرد کلاهبردار در دادگستری دارد و در ازای پرداخت 100 میلیون تومان، حکم حبس را ملغی کند.
 
وی ادامه داد: رمال نیز موافقت می‌کند و با پرداخت 60 میلیون تومان به این فرد به عنوان قسط اول در انتظار عدم اجرای محکومیت خود می‏‌ماند ولی پس از گذشت چند روز دوباره آن فرد با رمال تماس می‌گیرد و تقاضای 60 میلیون دیگر می‌کند و در نهایت به لحاظ به نتیجه نرسیدن پرونده، این محکوم را بر آن می‌دارد که دست به دامان قوه قضاییه شود و دادگستری استان یزد را در جریان موضوع بگذارد.
 
فرهمندزاده اظهار کرد: سرانجام  وقتی که این رمال با کلاهبرداران در گاوداری خود برای پرداخت 60 میلیون دیگر قرار می‌گذارد، مأموران وارد کار شده و این دو فرد کارچاق‏کن را قبل از دریافت وجه دوم دستگیر می‎کنند و پرونده در جریان رسیدگی قرار می‏‌گیرد.
 
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد با اشاره به این رخداد جالب، بیان کرد: در این پرونده، اول ثابت می‏‌شود که هیچ رمالی قدرت گره‏‌گشایی از کار مردم را ندارد که اگر داشت در این پرونده، رمال ابتدا مشکل خود را حل می‎کرد و دوم این که هیچ راهی به جز تمسک به قانون و تمکین از مقررات وجود ندارد و یاری گرفتن از کارچاق‏‌کن‏‌ها جز از دست دادن وقت، پول و سرمایه، هیچ گره دیگری را باز نمی‏‌کند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1389 sec