شناسه خبر: 92928 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 ساعت: 18:15 گروه: میراث و گردشگری
سخنگوی شورای شهر یزد گفت: یزد به عنوان یک شهر جهانی باید در مسیر توسعه گردشگری قرار گیرد و توسعه گردشگری در گرو ارتباط با شهرهای جهانی است که با یزد قرابت و نزدیکی دارد.

به گزارش یزدی نیوزحمیدرضا قمی، در نشستی خبری با اشاره به وضعیت ساخت و سازهای یزد، نقش نظام مهندسی ساختمان را بسیار اثرگذار خواند و اظهار داشت: نظام مهندسی ساختمان انتظار دارد شورا جایگاه این تشکل صنفی را در برنامه ها مدنظر قرار دهد اما شورا نیز در مقابل انتظار دارد نظام مهندسی ساختمان به وظایف خود به درستی عمل کند.

 
وی افزد: انتظار داریم صدور پروانه ساختمانی در دالان های بروکراسی نظام مهندسی نماند و از سوی دیگر نظارت ها درست و کامل و جدی انجام شود.
 
قمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه یزد باید به شهرهای جهانی معرفی و پیوند خواهرخواندگی آن با شهرهای مختلف جهان مستحکم شود، بیان کرد: این موضوع در کمیسیون میراث فرهنگی دنبال شده و امیدواریم بتوانیم با هماهنگی وزارت امور خارجه این مقوله مهم را موفق‌تر از قبل دنبال کنیم.
 
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: یزد به عنوان شهر جهانی مطرح شده بنابراین یکی از محورهای توسعه این شهر، گردشگری است و به طور قطع توسعه گردشگری در گرو ارتباط با شهرهایی است که با یزد قرابت و نزدیکی دارند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد طرح دوچرخه هوشمند و اشتراکی عنوان کرد: ۲۲ ایستگاه در محدوده بافت تاریخی یزد برای این منظور در نظر گرفته شده و طرح به زودی افتتاح می شود.
 
قمی تصریح کرد: بحث ما در توسعه شهری، انسان گرایی است و در این راستا یکی از روش هایی که به دنبال آن هستیم، سیستم های حمل و نقل ترکیبی است و برای این منظور باید زیرساختها به سرعت مهیا شود.
 
سخنگوی شورای شهر یزد در مورد وضعیت سرمایه گذاری در یزد نیز اظهار داشت: اگر شورا و شهرداری بخواهند به درآمدهای معمول اتکا داشته باشند، هیچ تحول قابل توجهی در بودجه شهرداری اتفاق نخواهد افتاد بنابراین باید به دنبال جذب سرمایه در یزد باشیم.
 
وی افزود: برای سال ۹۸ بودجه شهرداری یزد ۹۱۴ میلیارد تومان بسته شد و اگر جذب این درآمد به خوبی محقق شود، بودجه سال آینده شهرداری یزد ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت که وصول آن کار آسانی نیست زیرا شرایط اقتصادی بسیار بی ثبات و نامناسب است بنابراین تلاش ما باید روان کردن فرآیند سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی باشد.
 
قمی تصریح کرد: فضای شهر یزد اکنون برای سرمایه گذاری بخش خصوصی مناسب نیست زیرا سرمایه گذار هم باید درگیر روند پیچیده اداری در ادارات باشد و هم بتواند تخریب ها و تنگ نظری هایی که در این شهر وجود دارد را تحمل کند.
 
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا چالش های سرمایه گذاری در یزد را در قالب کمیسیونی بررسی کرده ایم و امیدواریم در آینده شاهد تسهیل روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در یزد باشیم.
 
قمی یادآور شد: مشاوران خوبی به این کمیسیون دعوت شده اند و چالش های مسیر سرمایه گذاری را رصد کرده اند و اکنون مهمترین چالش سرمایه گذاری در یزد، روند و چگونگی جذب سرمایه است.
 
 سخنگوی شورای شهر در این نشست همچنین به سئوالات خبرنگاران در مورد ساماندهی سگ های ولگرد، وضعیت شهربازی های یزد، مکانیزه کردن پل های عابر پیاده، زیباسازی خیابان قیام و ... پرداخت.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1370 sec