شناسه خبر: 82799 منتشر شده در مورخ: 1398/07/12 ساعت: 11:36 گروه: اجتماعی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: تدابیر امنیتی در محورهای ورودی استان یزد از سمت جنوب و غرب ‌‌اجرا شود.

به گزارش یزدی نیوز غلامعلی دهشیری در کمیته قضایی و انتظامی استان یزد که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از نیروهای اصلی و دخیل در تأمین امنیت است که برای توفیق در این رسالت خطیر، نیازمند کسب اقتدار و جلب اعتماد مردم است.

 
وی با بیان این نکته که اقتدار با انجام کارهای خشن ایجاد نمی‌شود، تصریح کرد: منشأ همه قدرت‌ها در عالم، خداوند متعال است و عزت و اقتدار از آن ذات لایزال الهی است که پلیس باید با کسب معرفت و معنویت و تمسک به ذات اقدس حق، اقتدار را در درون خود ایجاد کند.
 
این مقام قضایی، افزود: نقش فرماندهان متقی و افسران خدا ترس و درجه داران متعهد در ایجاد امنیت و آرامش برای آحاد جامعه بر کسی پوشیده نیست و باید از آنان تقدیر کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد، بر ارتباط صمیمی با مردم تأکید کرد و بیان داشت: پلیس اولین حلقه ارتباط مردم و حاکمیت در مسئله امنیت است و پذیرش مردم و مقبولیت پلیس، پذیرش و اقتدار نیروی انتظامی و حس احترام جامعه نسبت به این نهاد مقدس را رقم می‌زند.
 
وی نقش نیروی انتظامی در دوره تحول دستگاه قضایی را مهم و اثر گذار دانست و بیان کرد: با حضور آیت‌الله رئیسی در مسند ریاست قوه قضاییه و انجام امور هوشمندانه بر اساس برنامه و اجرای سند تحول قضایی با کار علمی و حرکت جهادی و نیّت خالصانه، پلیس نیز به عنوان ضابط و یک بازوی پر توان در این عرصه می‌تواند نقش آفرین باشد.
 
دهشیری با اشاره به ضرورت حفظ امنیت و آرامش مردم، عنوان کرد: برای کاهش جرائم خشن، باید مبادی ورودی استان مورد نظارت و بازرسی بیشتر قرار گیرد.
 
وی افزود: محورهای ورودی استان از سمت شرق کشور بیشتر مورد نظارت و بازرسی است، اما باید محورهای ورودی از سمت جنوب و غرب کشور نیز مورد تدابیر امنیتی قرار گیرد.
 
این مقام قضایی ساماندهی نیروهای ویژه جهت جلب محکومان و متهمان متواری را مورد تأکید قرار داد و گفت: تمام ماحصل تلاش مجموعه انتظامی و قضایی در تعقیب رسیدگی به‌پرونده‌ها و اجرای عدالت در اجرای احکام به عنوان آخرین مرحله دادرسی تجلی پیدا می‌کند، لذا باید با جلب متهمان متواری وسرعت در اجرای احکام، ضمن کاهش اطاله دادرسی، پرونده ها مختومه شود.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد، تعامل قضایی و انتظامی را در استان بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان کرد: نتیجه این تعامل، همراهی و همکاری باید به نفع مردم و در مسیر اعتلا و ارتقای خدمت رسانی به مردم باشد.
 
در این جلسه ضمن بحث و بررسی برخی مسایل بین راه‌های حصول نتیجه و اجرای سریع امور مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و منتهی به مصوباتی جهت اجرا شد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0840 sec