شناسه خبر: 82531 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 ساعت: 10:22 گروه: اجتماعی
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: نظام فعلی آموزش کشور قدرت تعقل، تفکر و خلاقیت را از کودکان و نوجوانان سلب کرده و این سیستم نیازمند تحول جدی است.

به گزارش یزدی نیوزآیت‌الله محمدرضا ناصری، در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان یزد با اشاره به قدمت نظام آموزشی که اکنون در آموزش و پرورش کشور ما اجرایی می شود، اظهار داشت: این سیستم بیش از 100 سال پیش توسط انگلیسی‌ها به ملت ایران تحمیل شد.

 
وی بیان کرد: اساس کار این سیستم آموزشی، بخوان، حفظ کن و نمره بگیر بوده و سبب شده تا قدرت تعقل و خلاقیت همچنین تفکر و آینده‌نگری از دانش آموزان ما سلب شود.
 
ناصری با بیان اینکه متاسفانه شاهد پرورش انسان‌های تک بعدی در مدارس هستیم، افزود: بسیاری از دانش آموزان فقط توانایی و مهارت درس خواندن و نمره گرفتن دارند و از سایر مهارت‌های زندگی بی‌بهره هستند و خلاقیت در آنها پرورش نیافته است.
 
امام جمعه یزد با بیان اینکه این سیستم به طور هدفمند در کشور ما پیاده سازی شده است، عنوان کرد: کسانی که این سیستم آموزشی را وارد کشور کردند، می خواستند قدرت تفکر و تعقل را از جامعه سلب کنند تا همواره به غرب وابسته باشیم و نتوانیم به استقلال دست پیدا کنیم.
 
وی تصریح کرد: اکنون نیز ثمره این سیستم آموزشی را در بسیاری از حوزه‌ها از جمله صنعت شاهد هستیم و گرچه پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف داشته ایم اما مهندسان تحصیلکرده ما گاه برای ساخت یک قطعه ساده معطل مانده‌اند و مدت‌ها کار یک کارخانه متوقف می‌شود تا یک قطعه از خارج وارد شود که این عین وابستگی است.
 
ناصری خاطرنشان کرد: باید تلاش شود این سیستم آموزشی تغییر کند و دانش آموزان افرادی خلاق، دارای روحیه پرسشگری، متفکر و با بینش قوی تربیت شوند که البته لازم است در این مسیر دانش و آگاهی معلمان نیز تقویت شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1398 sec