شناسه خبر: 82528 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 ساعت: 08:26 گروه: اجتماعی
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تاکید کرد:

ضرورت تدوین پیمان‌نامه در مسیر مصرف صحیح انرژی و مدیریت سبز استان

ضرورت تدوین پیمان‌نامه در مسیر مصرف صحیح انرژی و مدیریت سبز استان
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد در نشست اجرای نظام مدیریت سبز استانداری بر ضرورت تدوین پیمان نامه‌ای در مسیر مصرف صحیح انرژی و مدیریت سبز استان با هدف مشارکت جویی متعهدانه و همدلانه تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز"اکرم فداکار" معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در نشست اجرای نظام مدیریت سبز در استانداری یزد که با حضور جمعی از مدیران استانداری در محل دفتر معاونت توسعه مدیریت و منایع استانداری برگزار شد، ضمن تشریح جامع از آئین نامه اجرایی بند "ز" ماده ٢٨ قانون برنامه ششم توسعه مصوبه هیات دولت در راستای اجرای مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی، گفت: اگرچه راهکارهایی برای کاهش مصرف در چهارچوب آئین‌نامه مدیریت سبز موجود نیست ولی با تغییر نگرش می‌توان اقدامات موثری در حوزه مدیریت منابع انرژی انجام داد.

فداکار با مهم خواندن مسئله مدیریت پسماند و جدی گرفتن آن در دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: تفکیک پسماند با سازوکار شخصی صورت می‌گیرد و باید با استفاده از تجربیات شهرداری به‌عنوان دستگاه مجری و دیگر دستگاه‌های موفق در این حوزه اقدامات لازم را انجام داد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ضمن ارائه گزارش دقیق آماری دستگاه‌های اجرایی در حوزه مصرف انرژی، نسبت به برنامه‌ریزی دقیق در راستای اصلاح شرایط موجود تاکید کرد.
وی توجه به حوزه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی برای اجرای مدیریت سبز را خواستار و ادامه داد: تدوین یک پیمان‌نامه با هدف مشارکت‌جویی متعهدانه و همدل در مسیر مصرف صحیح انرژی می‌تواند گام مقدماتی خوبی برای حرکت نظام‌مند در حوزه مدیریت سبز باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین گفت: فرهنگ‌سازی، موضوعی عمیق و درازمدت و البته بسیار موثر است که باید در مسیر آن بسیار صبورانه گام برداشت.
فداکار با تاکید بر نگاه بلندمدت در استفاده و هزینه‌کرد دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی، اصلاح برخی کاستی‌ها در این حوزه را خواستار شد.
وی همچنین افزود: مجموعه استانداری یزد باید الگویی موفق در حوزه مدیریت سبز در میان دستگاه‌های اجرایی باشد و فوراً در جهت اصلاح برخی از این کاستی‌ها حرکت کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ‌در پایان سخنان خود با قابل اهمیت خواندن بهینه‌سازی مصرف آب در فضای سبز دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: آب برای استان یزد موضوعی حیاتی و حساس است و ضرورت دارد تا با نگاه سخت‌گیرانه‌ در مصرف و استفاده با بهینه‌ترین روش‎‌ها در مصرف مناسب نسبت به این مسئله حساسیت داشته باشیم.
گفتنی‌است در این جلسه گزارش مقایسه‌ ای از میزان مصرف انرژی در حوزه‌های مختلف استانداری و واحدهای تابع ارائه و تصمیمات لازم در جهت بهینه ‌سازی مصرف اتخاذ شد.
 
منبع:استانداری یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1417 sec