شناسه خبر: 82515 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 ساعت: 16:20 گروه: اجتماعی
درخواست معاون عمرانی استاندار یزد از شهرداران استان:

برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع، پروانه ساخت صادر شود

برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع، پروانه ساخت صادر شود
معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در ابلاغی از شهرداران استان خواست در راستای کاهش تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای بدون پروانه برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع، پروانه ساخت صادر کنند.

به گزارش یزدی نیوز"محسن صادقیان " معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در راستای کاهش تخلفات ساختمانی، ساخت و ساز بدون پروانه و همچنین در جهت نظارت و کنترل بیشتر بر ساخت و سازهای ساختمانی در استان طی ابلاغی از شهرداران استان خواست برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع پروانه ساخت صادر کنند.

در این ابلاغ آمده است با توجه به تصمیم اتخاذ شده در نشست تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان و با عنایت به اینکه صدور پروانه ساختمان حقی برای مالکیت متقاضی ایجاد نخواهد کرد، لازم است تا موارد زیر در اسرع وقت اقدام گردد:
شهرداران محترم شهرهای استان با بهره گیری از تجربه شهرداری شهر یزد نسبت به تنظیم لایحه و اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر اقدام نمایند.
شهرداران پس از اخذ مصوبه بند یک از از طریق بیلبورد سطح شهر ، صدا و سیما و فضای مجازی موضوع را به مردم اطلاع رسانی نمایند.
شهرداران از ساخت و سازهای بدون پروانه به بهانه اخذ سند مالکیت جلوگیری نمایند.
قابل ذکر است پیش از این برخی از افراد جامعه به بهانه اخذ سند مالکیت از طریق قانون تسهیل یا ماده ۱۴۷ اقدام به ساخت و سازهای بدون پروانه می‌کردند.
 
 
منبع:استانداری یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1505 sec