شناسه خبر: 72469 منتشر شده در مورخ: 1398/05/01 ساعت: 13:47 گروه: سیاسی
معاون اول رییس جمهور در دیدار با استاندار و نمایندگان یزد:

جهت‌گیری توسعه یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان دنبال شود

جهت‌گیری توسعه یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان دنبال شود
معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که مردم ‌دارالعباده یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند، گفت: جهت گیری توسعه استان یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری دنبال شود .

به گزارش یزدی نیوز «اسحاق جهانگیری» در جریان دیدار با استاندار و نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در بخش علم و فناوری و برخورداری یزد از نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشگاهی، اظهار کرد: جهت‌گیری توسعه استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب باید به سمت صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری هدایت شود.

 
وی افزود: استان‌هایی نظیر استان یزد که دانشگاه‌های مهم کشور را در خود جای داده‌اند، باید از توسعه صنایعی که به منابع آب نیاز دارد فاصله گرفته و مسیر توسعه را از طریق توسعه فناوری‌های نوین دنبال کنند چرا که این‌گونه فعالیت‌ها با سرمایه اندک، اشتغال و درآمدزایی فراوانی به همراه دارد.
 
معاون اول رییس جمهور از گردشگری به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های توسعه استان یزد نام برد و تصریح کرد: گردشگری یکی از بخش‌های مهم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی در همه کشورها محسوب می‌شود و ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو توجهات بین المللی را به این شهر جلب کرده و استفاده مطلوب از این ظرفیت به همراه تبلیغات مناسب، می‌تواند گردشگری استان را به میزان قابل توجهی توسعه دهد.
 
جهانگیری با اشاره به گزارشات و دغدغه‌های مطرح شده از سوی استاندار یزد و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک فرصتی برای سفر به استان یزد فراهم شود تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفته و تصمیمات لازم برای رفع دغدغه‌های مردم این ستان اتخاذ شود.
 
این مسئول مردم استان یزد را مردمی مومن و متدین توصیف کرد و افزود: مردم دارالعباده یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و هرگاه مشکل و خطری کشور را تهدید کرده، در صحنه حضور یافته و از انقلاب و نظام دفاع کرده‌اند.
 
وی گفت: استان یزد از هر نظر برای کشور اهمیت فراوانی دارد و باید برای حل مشکلاتی نظیر کمبود منابع آب در این استان چاره‌ای بیاندیشیم تا دغدغه مردم صبور و متدین این استان برطرف شود.
 
در این جلسه که «‌حسینعلی امیری» معاون‌ رئیس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، «‌محمدعلی طالبی» استاندار یزد گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و به تشریح مسائل و مشکلات استان پرداخت.
 
‌گفتنی است؛ نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تنگناهای اصلی استان را مطرح و هر کدام گزارشی از مشکلات حوزه‌های انتخابیه خود ارائه کردند.
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1359 sec