شناسه خبر: 72356 منتشر شده در مورخ: 1398/04/09 ساعت: 14:34 گروه: اجتماعی
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری استان یزد،‌گفت: امسال 18 هزار یزدی در کنکور سراسری 98 شرکت و با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوز«سیدمحسن میرحسینی» با اشاره به اهمیت برگزاری آزمون‌های سراسری در استان، اظهار کرد: ‌امسال 17 هزار و 988 نفر در استان یزد برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها داوطلب شده‌اند که از این تعداد 7 هزار و  405  نفر داوطلب مرد و 10 هزار و 583  نفر داوطلب زن هستند .

 
وی با اشاره به این‌که در آزمون سراسری امسال درصد شرکت داوطلبان زن در استان یزد 59 درصد و داوطلبان مرد 41 درصد است، افزود: در کنکور امسال نیز گروه آموزشی علوم تجربی همانند سال گذشته، با 39 درصد متقاضی، بیشترین تعداد داوطلب را نسبت به رشته‌های دیگر آزمون دارد .
 
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری با بیان این که امسال 18 هزار یزدی در کنکور سراسری شرکت کردند، گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 1398 به‌منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صورت گرفته است .
 
میرحسینی تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در استان یزد را هفت هزار و169  نفر دانست که از این تعداد چهار هزار و 337 نفر زن و دو هزار و 832 نفر مرد است که صبح روز جمعه 14 تیرماه به رقابت می‌پردازند و تعداد داوطلبان رشته زبان‌های خارجی که عصر روز جمعه به رقابت خواهند پرداخت، 1521 نفر زن و 841 نفر مرد است .
 
این مقام مسئول با اشاره به این‌که داوطلبان رشته‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه 13 تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روزبه رقابت می‌پردازند، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در استان یزد 2هزار و 402 نفر است که از آن تعداد هزار و 633 نفر مرد و 769 نفر زن، رشته علوم انسانی 1518 نفر مرد و 2هزار و 599 نفر زن و رشته هنر 581 نفر مرد و 1357 نفر زن است .
 
وی افزود: داوطلبان شهر یزد در دو حوزه برگزاری آزمون در دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی با هم به رقابت می‌پردازند .
 
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری در خصوص زمان و مکان برگزاری این آزمون در دانشگاه یزد گفت: داوطلبان زن در حوزه امتحانی گروه‌ آموزشی علوم ریاضی و فنی در سالن فجر، داوطلبان مرد در سالن غدیر ، داوطلبان زن در گروه آموزشی علوم انسانی در  پردیس علوم  و داوطلبان مرد در ساختمان توحید و داوطلبان زن گروه آموزشی هنر در سالن غدیر و داوطلبان مرد در سالن فجر است .
 
میرحسینی خاطرنشان کرد: داوطلبان زن در حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم تجربی در سالن‌های غدیر، فجر و ساختمان توحید و داوطلبان مرد در پردیس علوم و ساختمان امامت، داوطلبان زن و مرد در گروه آموزشی زبان‌های خارجی در سالن‌های غدیر و فجر دانشگاه یزد است .
 
وی تأکید کرد: به ‌منظور رفاه شرکت‌کنندگان، داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند. 
 
این مسئول در پایان گفت: به همراه داشتن کارت ورود به آزمون به همراه یک کارت شناسایی معتبر عکس دار الزامی است. 
 
منبع: ایسنا
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2744 sec