شناسه خبر: 72334 منتشر شده در مورخ: 1398/04/04 ساعت: 09:29 گروه: اجتماعی
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد با بیان این که یزد یکی از استان‌های برتر کشور در مدیریت مصرف آب است، از کاهش چهار مترمکعبی مصرف ماهیانه آب توسط شهروندان یزدی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز «علی اسلامی» در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به این که هفته اول تیرماه به نام هفته ملی صرفه جویی در مصرف آب نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: بحث مدیریت مصرف آب در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

 
وی با بیان این که صرفه‌جویی و عدم اسراف جزو وظایف دینی ماست، گفت: خوشبختانه در یزد مردم به این مسئله توجه ویژه و کافی دارند. 
 
اسلامی ادامه داد: در سال 85 و 86 آمار و ارقام مبین این است که هر خانواده یزدی به طور متوسط ماهانه 18 متر مکعب آب مصرف داشتند ولی این عدد در سال 97 به حدود 14 متر مکعب رسیده و این مصرف در طول یک دهه، چهار متر مکعب کاهش یافته است. 
 
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط استان یزد که در حدود چهار تا پنج ماه گرمای بالایی داریم، مصرف خوبی به حساب می‌آید و یزد یکی از بهترین‌ها در کشور است. 
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب یزد افزود: سال گذشته ما در وضعیت بسیار بسیار بحرانی قرار داشتیم و مردم با توصیه‌هایی که از جانب امام جمعه و مسئولان فرهنگی صورت گرفت، تحمل کردند و فصل گرم را بدون اینکه مشکلی به وجود آید گذراندیم. 
 
وی ادامه داد: امسال وضعیت بارش‌ها خوب بوده و آبی که امسال در شبکه‌های شهر جاری است، هم از لحاظ کیفیت و هم به لحاظ کمیت با سال گذشته قابل مقایسه نیست. 
 
اسلامی با بیان این که بارندگی‌های اخیر سبب شد که نیاز به برداشت آب کاهش یابد، خاطرنشان کرد: هیچ یک از منابع آبی سطح شهر را امسال استفاده نکردیم و امیدواریم وضعیت آب به گونه‌ای باشد که از آن تا پایان سال هم استفاده نکنیم. 
 
منبع: ایسنا
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1666 sec