شناسه خبر: 72281 منتشر شده در مورخ: 1398/03/31 ساعت: 10:17 گروه: شهرستان ها
فرماندار میبد گفت: از ظرفیت خیران در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها در میبد مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش یزدی نیوزحسین فلاح در بازدید معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از مرکز تحقیقات ژنتیک میبد اظهار داشت: میبد از ظرفیت بسیار خوب خیران بهره‌مند است و این گروه با حس نوع‌دوستی خود در همه حوزه‌ها ورود و مشارکت می‌کنند.

 
وی افزود: این خیران نیازمند همدلی و همراهی و حمایت هستند و اگر این اتفاق محقق شود، می توان از ظرفیت آنها در همه حوزه ها استفاده کرد.
 
فرماندار میبد ادامه داد: ما ظرفیت‌های خوبی در میبد داریم که با مشارکت خیّرین و پر و بال دادن به آنها که بی اندازه به مشارکت در حوزه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و… رغبت و تمایل دارند، می‌توانیم به تحقق برنامه های سازمانی نظیر بهزیستی دست پیدا کنیم.
 
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس نیز در این بازدید به وظایف و حوزه عملکرد این مرکز اشاره کرد و گفت: با کمک‌های خیّری ساختمان مرکز تحقیقات ژنتیک میبد تکمیل شود و از نظر سخت افزاری و نرم افزاری نیز با کمک بخش خصوصی و دولت توسعه یابد.
 
 مرکز تحقیقات ژنتیک میبد که از سال ۱۳۹۱ به عنوان قطب ژنتیک جنوب شرق کشور در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر و در زمینه خدمات آزمایشگاهی تخصصی ژنتیک در رشته‌های مختلف شروع به فعالیت کرده، شامل بخش سیتوژنتیک که آنالیز مربوط به کروموزوم ها در آنجا انجام می شود و نیز بخش مولکولی است که آزمایش پی سی آر، توالی یابی و آزمایش Array CGH که برای تشخیص بسیاری از بیماریهای تک ژنی است، در آن صورت می گیرد.
 
گفتنی است؛ این مرکز در شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد، مرکز این استان قرار دارد.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0709 sec