شناسه خبر: 72233 منتشر شده در مورخ: 1398/03/29 ساعت: 18:08 گروه: اجتماعی
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه تصمیم‌های دولت گاه ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند و از تبعات آن مطلع نباشد، گفت: معتقدم سلایق افراد در بدنه دولت نباید در سرنوشت یک ملت اثرگذار باشد.

به گزارش یزدی نیوزعلیرضا آوایی  در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان یزد اظهار داشت: اهم تقاضاهایی که در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی مطرح است و در استان قابل حل نیست و دولت یا قوه قضائیه می‌تواند حل کند، مکتوب اعلام شود تا پیگیری شود و نتایج حاصل شده را نیز اعلام کنیم.

 
وی با اشاره به اینکه تصمیم‌های دولت گاه ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند و از تبعات آن مطلع نباشد، بیان کرد: اگر موارد و مصادیقی در این زمینه وجود دارد، اطلاع رسانی شود و من اعتقاد دارم سلایق افراد در دولت و نهادهای تصمیم گیرنده نباید در سرنوشت مردم یک کشور اثرگذار باشد.
 
آوایی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اگر در این تحریم ها نبودیم باز هم به طور جدی نیازمند همکاری بخش خصوصی با دولت بودیم و اکنون که این شرایط سخت اقتصادی به وجود آمده، باید از بخش خصوصی به بهترین نحو ممکن بهره گرفته شود.
 
وی افزود: به شدت اعتقاد دارم که بیکاری یک فرد می تواند مشکلات جدی برای یک کشور ایجاد کند و بخشی از بزهکاری ها برای مسئله بیکاری است چون فقر عقل را زایل می کند بنابراین در شرایطی که ایجاد اشتغال کار سختی است، باید دست‌بوس بخش خصوصی باشیم.
 
وزیر دادگستری تاکید کرد: بخش خصوصی امروز هر کجا که ورود می کند باید درها به روی او باز باشد زیرا تولید در این شرایط کار بسیار دشواری است.
 
آوایی همچنین عنوان کرد: اکنون دولت بنا به مسائل مختلف اهتمام جدی به بحث توسعه گردشگری دارد و بخشی از وقت دولت صرف این موضوع شده و با توجه به اینکه یزد در این زمینه جایگاه مهمی دارد، به جهش بزرگی خواهد رسید.
 
وی خاطرنشان کرد: بخش گردشگری راهی است که با هزینه کم می توان تحول بزرگ در بحث اشتغال و معیشت مردم ایجاد کرد و به ایجاد یک جهش بزرگ در کشور امیدوار هستیم.
 
وزیر دادگستری استان یزد با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کرد: ما گاهی برنامه هایی داریم که ممکن است کارآفرینان، مردم و ارباب رجوع در مواجهه با آن دچار مشکل می شوند و اشتباهاتی رخ می دهد اما واقعیت این است که هزینه هر اشتباهی نابودی آدم‌ها نیست و ما دولتی ها باید در این موارد با انصاف و کمی مهربانتر رفتار کنیم.
 
وی خطاب به مسئولان استان یزد تاکید کرد: با مردمی که در مسیر کار خود دچار اشتباه می شوند، منعطف‌تر برخورد کنند و به مردم کمک کنید زیرا ما ماموریم از سوی خدا برای رفع مشکلات مردم و اجازه ندهید با بسته شدن درها به روی آنها، عاصی شوند و اعتقادات و باورهای خود را از دست بدهند چون ظرفیت آدمها متفاوت است و ممکن است یک مشکل، مسیر زندگی آدمها را تغییر دهد.
 
آوایی تاکید کرد: برخی از ما پست و مقام داریم و رد کردن مردم و جواب منفی به آنها دادن برایمان عادی باشد اما برای مردم عادی نیست و آنها همیشه از ما انتظار دارند ضمن اینکه توجه داشته باشیم گاهی تصمیمات ما برای زندگی مردم ممکن است تبعات جدی داشته باشد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1394 sec