شناسه خبر: 72054 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 ساعت: 16:28 گروه: اقتصادی
یک مشاور اقتصادی و کارآفرین کشوری معتقد است که تجارت با هیجان و شتاب‌زده به سقوط منتهی می‌شود و باید برای شروع کسب و کار موفق مطالعه کافی داشت.

به گزارش یزدی نیوز«علی شیخ‌زاده» در همایش کارآفرینی افق روشنایی که  با حضور متخصصان، مدیران و کارآفرینان در هتل ارگ یزد برگزار شد، با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی و آموزش در مدیران به منظور توسعه کسب و کارها، اظهار کرد: متاسفانه بی‌توجهی به جزئیات و کلیات فعالیت‌های شغلی منجر به بروز سستی در مدیریت کسب و کار می‌شود چرا که جاماندن از کارهای کوچک باعث تحقق نیافتن کارهای بزرگ خواهد شد لذا ضروری است که جزئیات و اهداف کوچک را به منظور پیشبرد اهداف بزرگ‌تر جلو ببریم. 

 
وی بالابردن قدرت معذرت‌خواهی را یکی از مهار‌ت‌های ضروری مدیران اقتصادی عنوان کرد و گفت: افراد باید بتوانند حتی در زمان عدم ارتکاب اشتباه، سکوت یا عذرخواهی کنند چرا که در برخی از مواقع عمل نکردن به این مهم می‌تواند تبعات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد.
 
این دکترای اقتصاد بازرگانی در بخش دیگری از سخنانش تجارت با هیجان و شتاب‌زده را منتهی به سقوط عنوان کرد و گفت: اصطلاح رایج و معروف دین‌مان که به شتاب پیش از توانا شدن اشاره دارد، گویای همین مسئله است لذا برای شروع کسب و کار باید مطالعه کافی انجام داد.
 
وی تغییر را نیز هزینه‌بردار خواند و گفت: تغییرات در زندگی هزینه‌بردار هستند ولی فرد برای رسیدن به اهداف خود باید تغییر کند و تغییر کردن مستلزم چسبیدن به هدف و عدم توجه به حاشیه‌هاست، از طرفی افراد باید مسئولیت تصمیم‌های خود را بپذیرند و پای آن‌ها بایستند. 
 
شیخ‌زاده از شناسایی مزیت‌های رقابتی نیز به عنوان دیگر ضرورت‌های ایجاد تغییر در افراد یاد کرد و گفت: برای ایجاد تغییر باید به راهکارهای مختلفی متوسل شد که یکی از آنها شناسایی مزیت‌ها و نقاط ضعف است و لذا فردی از تغییر استقبال نکند، سقوط خواهد کرد. 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1309 sec