شناسه خبر: 71999 منتشر شده در مورخ: 1398/03/19 ساعت: 11:06 گروه: اجتماعی
مدیر عامل اتحادیه مرغداران یزد:

افزایش قیمت گوشت مرغ خارج از توان فعلی بازار است

افزایش قیمت گوشت مرغ خارج از توان فعلی بازار است
در حالی مدیر امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار استان را پیش‌بینی می‌کند که مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان یزد این افزایش قیمت را خارج از توان بازار می‌داند.

به گزارش یزدی نیوز«سید حسین بخشایش» مدیر امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تثبیت قیمت گوشت مرغ روی هر کیلو 11 هزار و 500 تومان، گفت: هر چند قیمت مرغ به ثبات رسیده اما این احتمال وجود دارد که نرخ مصوب کشوری بنا بر دلایل موجود تا حدود 10 درصد یعنی معادل 1000 تا 1500 تومان افزوده شود ولی هنوز این نرخ مصوب نشده و وضعیت نامشخصی دارد.

 
وی به ثبات فعلی قیمت گوشت گوسفند نیز اشاره و  اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند 92 هزار تومان است که البته امیدوار هستیم این نرخ دچار تغییر نشود و حتی روندی نزولی را در پیش بگیرد. 
 
بخشایش تداوم توزیع گوشت‌های گوسفندی به قیمت هر کیلوگرم 80 هزار تومان را عاملی موثر بر کاهش قیمت آن در استان عنوان کرد و گفت: گوشت مذکور که از سوی بخش خصوصی و واردات گوشت گوسفند می‌تواند منجر به کاهش قیمت آن در یزد شود، البته تامین گوشت از سوی دام‌های پربازده نیز در دستور کار  سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد. 
 
به رغم توضیحات معاون جهادکشاورزی استان، «مهدی دشتی» مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان یزد افزایش قیمت گوشت مرغ را خارج از توان فعلی بازار دانست و به خبرنگار ایسنا گفت:متاسفانه بازار کشش افزایش قیمت را ندارد و مانند سایر اقلام با افزایش قیمت، تقاضا کاهش یافته و قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
 
وی از عدم تامین نهاده‌های دامی از سوی دولت گلایه و تصریح کرد: هنوز دولت نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران را تامین نکرده و مشکلات قابل حلی همچون دشواری تامین واکسن نیز در حوزه تولید وجود دارد. 
 
مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان یزد در پایان از جوجه ریزی در مرغداری‌های استان به میزان مطلوب یاد و تصریح کرد: خوشبختانه ماهانه دو میلیون جوجه‌ریزی در استان انجام می ‎ شود و مشکلی نیز در زمینه تولید وجود ندارد.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1379 sec