شناسه خبر: 71787 منتشر شده در مورخ: 1398/03/03 ساعت: 13:17 گروه: اجتماعی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که افزایش قیمت ها، اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند را متوقف کرده است از تجهیز ۱۰ دشت استان به کنتور هوشمند تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز محمدمهدی جوادیان‌زاده  در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان یزد که با حضور فرماندار یزد، رئیس اداره منابع آب حوزه مرکزی شرکت آب منطقه‌ای یزد و دیگر اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت آب و بهره‌وری بهینه از این منابع، اظهار داشت: حیات استان‌ها وابسته به آب است و اگر این منابع با مشکل مواجه شود، در تامین آب استان مشکل جدی خواهیم داشت.

 
وی افزود: نصب کنتورهای هوشمند اقدامی مهم در راستای حفظ این منابع با ارزش بود اما افزایش قیمت‌ها این طرح را متوقف کرد که با اتخاذ تدابیر مختلف از جمله نصب تابلو قطع کن و تلاش برای تامین تسهیلات خرید کنتور، سعی کرده‌ایم تا این مشکل را حل کنیم.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به آمار 50 درصدی نصب کنتورهای کشاورزی در استان خاطرنشان کرد: در راستای توجه بیش از پیش به بحث حفاظت از منابع آب، در سال جاری 10 دشت استان به طور کامل به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.
 
جوادیان‌زاده با انتقاد از آلودگی قنات‌ها از طریق شبکه فاضلاب، تصریح کرد: برخی از قنات‌های استان به دلیل قرارگیری در نزدیکی مناطق مسکونی یا تجاری آلوده شده‌اند که در این مورد برخورد لازم با عوامل آن صورت می‌گیرد زیرا طبق قانون تمام موسسات و شرکت‌هایی که از آب استفاده می‌کنند، موظف هستند با نصب تجهیزات لازم مانع آلودگی محیط زیست شوند.
 
جوادیان‌زاده تصریح کرد: در صورت آلوده شدن منابع آب قابلیت برگشت آن وجود ندارد بنابراین ضروری است همه دستگاه‌ها و مردم حمایت لازم در این رابطه را داشته باشند.
 
این مقام مسئول با بیان این که جنبه روانی بارندگی‌ها منجر به افزایش میزان مصرف خانوارها شده است، اظهار کرد: با تاکیداتی که در سال گذشته صورت گرفت شهرداری‌ها در مصارف آب فضای سبز 28 درصد کاهش داشتند این نگرانی وجود دارد که بارندگی‌های امسال این تصور را بوجود آورند که مشکل بی آبی استان به طور کلی رفع شده و شهرداری‌ها روند افزایشی در مصرف آب فضای سبز را داشته باشند.
 
وی به اهمیت اجرای نظام آبیاری شبانه از سوی شهرداری‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل این که امسال هیچ کدام از دشت‌ها به حالت تعادل نرسیده است هنوز شاهد افت سطح آب زیرزمینی در همه دشت‌های استان خواهیم بود بنابراین در همه بخش‌ها همچنان نیازمند صرفه‌جویی در آب هستیم از جمله باید شهرداری‌ها همانند گذشته آبیاری فضای سبز را در شب و اوایل صبح انجام دهند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1395 sec