شناسه خبر: 71636 منتشر شده در مورخ: 1398/02/26 ساعت: 18:36 گروه: اجتماعی
رئیس پلیس فتا استان از دستگیری مجرم جوان که با اپلیکیشن جعل رسید های بانکی، موفق به خرید ۹ سکه از پیرمرد ۶۰ ساله خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز سرهنگ مرتضی ابوطالبی افزود: پیرمرد ۶۰ ساله که تصمیم به فروش ۲۰ سکه خود از طریق سایت دیوار و شیپور داشت در مرحله اول با انتشار آگهی با عنوان فروش ۹ سکه تمام بهار آزادی به صورت نقد در دام کلاهبردار جوان قرار گرفت.

وی گفت: فرد کلاهبردار که با دیدن آگهی مربوطه اقدام به تماس با فروشنده کرده بود و با وعده ملاقات حضوری به پای معامله رفته پس از اخذ ۹ عدد سکه و نشان دادن مبلغ واریزی با ساخت رسید جعلی متواری شده و تلفن خود را نیز از دسترس خارج کرد.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی ادعا کرد زمانی که رسید پرداخت مبلغ را نشان من داد، من نیز با چک نمودن سامانه پیامک بانکی حساب خود واریزی مورد نظر را مشاهده نکردم که متهم ادعا کرد حدود بیست دقیقه زمان میبرد تا وجه مورد نظر برای شما واریز شود و با اعتماد سازی و اخذ سکه ها از من خداحافظی و متواری شد که بعد از نیم ساعت که من پیامی را مشاهده نکردم .
 
رئیس پلیس فتا استان در ادامه ضمن اشاره به انجام اقدامات اطلاعاتی ودستگیری متهم اظهار کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و تحویل مراجع قضائی شد.
 
ابوطالبی گفت: اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی نسبت به آن‌ها، ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت‌های مجازی و نبود شناخت راه‌های تشخیص کالای مسروقه و استفاده از چک پولهای جعلی از جمله دلایل به دام افتادن افراد است .
 
سرهنگ ابوطالبی ضمن هشدار در خصوص خرید در بستر دیوار و شیپور افزود :  خریداران بایستی توجه نمایند که ترجیحاً از ساکنان شهر خود به صورت حضوری خرید کنند همچنین قرار گذاشتن در شعب بانک ها و انتقال پول پس از دریافت کالا از امن ترین روش های معامله است .
 
کاربران باید توجه داشته باشند حتما از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است و قبل از خرید کالا را ، با دقت مورد بررسی قرار دهند . 
 
رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص آگاهی‌های درج شده در سایت‌های آگهی نامه مثل دیوار، شیپور بیان داشت : کاربران باید مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران سایبری نیفتند و قبل از واریز وجه حتما کالا را رویت نمایند و حتی المقدور اقدام به عقد قرار داد و پیوست کپی کارت های هویتی داشته باشند.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/5319 sec