شناسه خبر: 71575 منتشر شده در مورخ: 1398/02/23 ساعت: 22:02 گروه: شهرستان ها
رئیس جهاد کشاورزی استان یزد : پرورش بچه ماهی ، نخیلات ودام پروری از جمله این طرح ها ست .

به گزارش یزدی نیوز رئیس جهاد کشاورزی استان یزد گفت:با تحقق سرمایه گذاری های انجام گرفته در مرکز ملی تحقیقات ابزیان آب شور بافق انتظار داریم بیش از 5 میلیون قطعه بچه ماهی در گونه های مختلف تولید شود.

سجادی پور با اشاره به اینکه در حال حاضر در مرکزملی تحقیقات آبزیان آب شور بافق بیش از دومیلون قطعه بچه ماهی تولید می  شود افزود: شهرستان بافق ظرفیت بالایی برای پرورش گونه های مقاوم به شوری آب دارد.
وی گفت: با ورود دو سرمایه گذار و دریافت پروانه در بحث تیلاپیا ، پرورش این گونه ماهی هم در شهرستان بافق به 2هزار تن می رسد.
سجادی پور همچنین در زمینه طرح های مربوط به نخیلات بافق افزود:تخیلات و باغبانی یکی از محورهای اصلی کشاورزی در بافق است وبیش از 80درصد نخیلات استان در بافق است .
رئیس جهاد کشاورزی استان یزد افزود: در شهرستان بحث اصلاح ارقام نخیلات را داریم و با حمایت دولت در سطح 200هکتار این طرح در حال اجرا است .
وی گفت: در زمینه صنایع جانبی و فراوری خرما نیز اقداماتی انجام شده و در حال برند سازی محصولات خرما هستیم .
سجادی پور در حوزه دام پروری و سلسله مشاغل خرد این شهرستان نیز بیان داشت : شهرستان بافق در این زمینه ظرفیت های بالایی دارد که امیدواریم با معرفی و شناسایی پهنه های جدید تولیدی و در دست اجرا شاهد سرمایه گذاری و ورود مردم و تامین گوشت سفید و قرمز باشیم.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4064 sec