شناسه خبر: 71458 منتشر شده در مورخ: 1398/02/18 ساعت: 16:38 گروه: فرهنگی و هنری
فیلم سینمایی لکنت تولید صدا و سیمای مرکز یزد به جشنواره کودک و نوجوان کینولوب لهستان راه یافت .

به گزارش یزدی نیوزفیلم سینمایی لکنت به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی و تهیه کنندگی محمود فتوحی روایت زندگی پسر بچه ایی روستایی است که قصد دارد با راهنمایی معلم خود وبوسیله کتاب ، لکنت زبان خواهرخود را برطرف کند.

 
این جشنواره از ۱ تا ۱۹ ژوئن در شهرها و دهکده‌های جنوبی لهستان جریان دارد و جشنواره‌ای مختص فیلم‌های کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال است. این جشنواره در انتخاب فیلم‌ها علاوه بر کیفیت هنری، انتقال پیام را مورد توجه قرار می‌دهد. فیلمهای برگزیده طی ۲۰ روز در شهرها و روستاهای مختلف جنوب لهستان به نمایش در می‌آیند و بیش از ۱۱ هزار نفر به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند.
 
 فیلم سینمایی لکنت در جشنواره های مختلف افتخار آفرین بوده است  از جمله درخشش در جشنواره تولیدات مراکز صدا وسیما  که در بخش فیلم سینمایی بلند جشنواره مراکز صدا و سیما در شهرکرد، لوح تقدیر و دیپلم افتخار به محمود فتوحی به عنوان بهترین تهیه کننده و لوح تقدیر و دیپلم افتخار به مارال سجادی به عنوان بهترین نویسنده فیلمنامه و سجاد اسماعیلی به عنوان بهترین بازیگر کودک و ابوالفضل سلیمی به عنوان بهترین طراح صحنه تعلق گرفت و ازافتخارات این فیلم در جشنواره کودک اصفهان می‌توان به موارد زیراشاره کرد : محمدرضا حاجی غلامی کارگردان این فیلم موفق شد پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند در بخش بین الملل و جایزه ویژه هیئت داوران را از آن خود کند . همچنین سجاد اسماعیلی هنرمند نوجوان یزدی موفق شد پروانه زرین بهترین بازیگری و جایزه ویژه بهترین بازیگر در بخش یونیسف را به خود اختصاص دهد. 
 
 
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1303 sec