شناسه خبر: 71457 منتشر شده در مورخ: 1398/02/18 ساعت: 16:05 گروه: اقتصادی
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ سرمایه راکد در حال حاضر در استان یزد وجود دارد گفت: میزان تولید گندم استان یزد باید از ۲۰ هزار تُن به ۲۰۰ هزار تُن برسد.

به گزارش یزدی نیوزسید مسعود عظیمی در جلسه کمیته تسهیل گری سرمایه‌گذاری در استان یزد که در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه باید پذیرفت بخشی از تورم در جامعه به خاطر راکد شدن مقدار زیادی از سرمایه‌ها است گفت: در استان یزد هم سرمایه راکد زیاد داریم که در حال حاضر این تعداد در استان به بیش از هزار سرمایه راکد است.

 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: اگر این هزار سرمایه راکد در استان یزد را با نرخ امروز محاسبه کنیم به میزان بسیاری زیادی سرمایه می‌رسیم که بلا استفاده مانده است و بهره‌وری خاصی ندارد و اگر راه اندازی شود اشتغال بسیار زیادی را استان به وجود می‌آورد.
 
وی با بیان اینکه برنامه بخش کشاورزی و دورنمایی که همکاران در بخش جهاد کشاورزی ترسیم کردند، بسیار امیدوار کننده بود خاطرنشان کرد: این برنامه که برای امسال ترسیم شده جای خوشحالی داشت و امیدواری‌های بسیاری را در بخش کشاورزی استان به وجود آورد.
 
 
 
عظیمی اضافه کرد: به نظر می‌رسد راکد بودن فصل بزرگی از اقتصاد ما را حرکت دهد که امسال نیازمند مشارکت همگانی برای راه اندازی این فضا در استان است.
 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های استان یزد را خالی دانست و تصریح کرد: به عنوان مثال بهترین کارخانه آرد در استان یزد داریم ولی درصد فعالیت آن آنقدر پایین است که اثرات چشمگیر اقتصادی ندارد.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر تولید استان یزد 20 هزار تن است اضافه کرد: این میزان تولیدی که دارم در شرایطی است که در گذشته 50 هزار تن بوده و باید به شکلی برنامه ریزی کنیم که تولید گندم استان یزد به 200 هزار تن برسد.
 
عظیمی در پایان با اشاره به اهمیت توجه ویژه به حوزه عمرانی در استان یزد تصریح کرد: طرح‌هایی در استان یزد در حوزه عمرانی وجود دارد که اگر اجرایی شود اشتغال بسیاری را در پی خواهد داشت.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2914 sec