شناسه خبر: 71261 منتشر شده در مورخ: 1398/02/09 ساعت: 17:54 گروه: اقتصادی
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد در اجرای طرح جامع امور مالیاتی در سال گذشته پیشتاز بود گفت: در سال گذشته فقط ۱۰ مورد پذیرش اظهار نامه بدون رسیدگی صورت ‌گرفته است.

به گزارش یزدی نیوز، منوچهر اسدی در شصت و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اهمیت وصول مالیات اظهار داشت: امسال در عرصه اقتصاد سختی فراوانی وجود دارد و درآمد دولت نیز دچار چالش بزرگی شده است.

 
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد افزود: صاحبان حرف و شرکت‌ها باید با دستگاه مالیات گیرنده تعامل و همکاری داشته باشند تا بتوانند سهمی را که به حوزه مالیات در بودجه سال 98 اختصاص داده شده، محقق کنند.
 
وی عنوان کرد: برای کمک به رونق تولید، صاحبان صنایع و شرکت‌ها برنامه ریزی‌های خوبی صورت گرفته و امید است تا با به کار گیری تمام ظرفیت‌های موجود قدم موثری را در این راستا برداریم.
 
اسدی با اشاره به تبصره 100 قانون مالیات‌ها مبنی بر جواز پذیرفتن اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل بدون رسیدگی گفت: در حوزه مشاغل سعی شده حداکثر استفاده از این تبصره صورت گیرد.
 
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد بیان کرد: با به کار گیری تبصره 100 قانون مالیات‌ها، پذیرش اظهارنامه‌ها بدون رسیدگی و سطح درآمدها سه برابر شده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماده 97 قانون مالیات‌ها عنوان کرد: با بررسی دفاتر مالیاتی، درآمدهایی که مشمول مالیات هستند مشخص خواهند شد.
 
اسدی افزود: با استفاده از تبصره 2 ماده 97 قانون مالیات‌ها، دفاتر مالیاتی شرکت‌هایی که مشکلات ثبتی داشته و درآمد آن‌ها مشمول مالیات است نیز از این طریق مشخص می‌شوند.
 
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد همچنین به اجرای طرح جامع امور مالیاتی اشاره و تصریح کرد: استان یزد در سال گذشته در اجرای این طرح پیشتاز بوده و سعی بر این است که امسال نیز با استفاده بیشتر از تبصره 100 قانون مالیات‌ها اظهارنامه‌ها بیشتری را بدون رسیدگی پذیرش شوند.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2764 sec