شناسه خبر: 71086 منتشر شده در مورخ: 1398/02/01 ساعت: 16:11 گروه: اجتماعی
مدیرکل محیط زیست استان یزد گفت: باید هرچه سریعتر برای استفاده از پساب تصفیه خانه یزد چاره اندیشی شود و تا زمان فراهم شدن زیرساختهای انتقال آن، در فضای سبز زارچ و شاهدیه استفاده شود.

به گزارش یزدی نیوزنیره پورملایی  در نشست بررسی رفع معضل پشه و تصفیه خانه فاضلاب که در شورای اسلامی شهر شاهدیه برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه معضل فاضلاب و راهی که برای حل این معضل در پیش گرفته شده، خودش به معضلی برای مردم تبدیل شده چون بازچرخانی آب به صورت درست اجرا نشده است.

 
وی خاطرنشان کرد: نمونه این مشکل را در چابهار نیز داشتیم که در فصل گرما و افزایش رطوبت، در آب‌های رها شده تصفیه خانه فاضلاب، رشد پشه‌ها افزایش می‌یافت و نوعی از پشه به نام مالاریا رشد می‌کرد که بسیار خطرناک بود.
 
پورملایی عنوان کرد: سیستم تصفیه فاضلاب شهر یزد با توجه به بررسی‌هایی که انجام شد، مشکلی ندارد و مکان آن نیز در زمان خود، استاندارد بوده و مسئله جدی، آب‌های حاصل از تصفیه است که رها شده و هیچ‌گونه استفاده‌ای از آن نمی‌شود.
 
مدیرکل محیط زیست استان یزد تاکید کرد: لازم است تا زمان فراهم شدن زیر ساخت‌های انتقال آب تصفیه شده به مکان‌های مورد نظر، نسبت به مدیریت این آب‌های رها شده اقدام شود.
 
پور ملایی افزود: بهترین مورد استفاده از این پساب، آبیاری فضای سبز شهر شاهدیه و زارچ است تا حداقل اگر مردم این مناطق معضل پساب را تحمل می‌کنند از منافع آن نیز منتفع شوند.
 
وی تصریح کرد: تا زمانی که سرب و روی مهدی آباد و مؤسسه کوثر زیر ساخت‌های انتقال را فراهم کنند، این بهترین استفاده است ضمن اینکه بهتر بود این تخصیص آب به صنایع زیادی که از یزد تا اشکذر مستقر شده تخصیص می‌یافت و همین جا استفاده می‌شد نه اینکه به چند صد کیلومتر آن طرف تر منتقل شود.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1398 sec