شناسه خبر: 70940 منتشر شده در مورخ: 1398/01/25 ساعت: 10:51 گروه: اجتماعی
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با بیان اینکه در کنار مصیبت‌دیدگان سیل در مناطق مختلف کشور هستیم، گفت: چادرملو متعهد به مسئولیت اجتماعی خود در مقابل آسیب‌دیدگان سیل است.

به گزارش یزدی نیوزمحمود نوریان  با اشاره به کمک قابل توجه ۱۰۰ میلیارد تومانی چند شرکت بزرگ معدنی و فولادی به سیل‌زدگان در مناطق مختلف کشور اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ همواره در مسائل مختلف اجتماعی حضور فعال و خیرخواهانه داشته‌اند و همه خود را در این زمینه مکلف و موظف می‌دانند.

 
وی ضمن ابراز تأسف از خسارات سنگین سیل به برخی از هموطنان افزود: هنگامی که هر یک از افراد جامعه برای حمایت از نیازمندان و آسیب‌دیدگان در حوادث غیرمترقبه به یاری هموطنان خود برمی‌خیزند در حقیقت به مسئولیت اجتماعی خود عمل می‌کنند و بدیهی است این تکلیف در ابعاد بزرگ‌تر آن برای دستگاه‌ها، نهادها، واحدهای خدماتی و تولیدی و صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی که به نوعی از منابع عامه بهره می‌گیرند، سنگین‌تر است.
 
نوریان خاطرنشان کرد: در واقع مسئولیت اجتماعی تنها مختص سازمان‌های بزرگ و سودآور نیست بلکه همه افراد جامعه را به نسبت برخورداری آنها از منافع عمومی نیز در برمیگیرد.
 
وی گفت: چادرملو در گذشته هم کمک‌های قابل توجهی به زلزله زدگان استان کرمانشاه و خانواده‌های مصیبت دیده حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت کرده و اکنون نیز مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای کمک به خانواده‌های آسیب دیده از سیل اخیر کشور اختصاص داده است.
 
نوریان با اشاره به اینکه چادرملو از جمله شرکت‌هایی است که در اینگونه شرایط به یاری نیازمندان و مصیبت‌دیدگان می‌شتابد تا به وظیفه انسانی و اجتماعی خود عمل کند، افزود: هر سازمانی ملزم است در جهت حل مشکلات، مسائل و بهبود کیفیت زندگی کارکنان و به سهم خود، رفع برخی نیازهای اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی جامعه متأثر از فعالیتش همت گمارد.
 
مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو یادآور شد: در این خصوص شرکت چادرملو نیز تلاش کرده علاوه بر انجام تعهدات خود در چارچوب قوانین کار نسبت به کارکنان، اعم از کارگران و کارشناسان و مدیران، در حد امکان بخشی از نیازهای رفاهی و اجتماعی و فرهنگی آنها را نیز تأمین کند از طرفی این شرکت طی سال‌ها فعالیت در شهرستان اردکان یزد با تمام توان خود با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی و فرهنگی در جهت رفع نیازها و ارتقا کیفیت زندگی ساکنین و با رعایت الزامات قانونی، سالانه میلیاردها ریال صرف بهبود اوضاع اجتماعی این منطقه در زمینه‌های علمی آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، محرومیت زدایی، خدمات و فعالیت‌های اجتماعی، کمک‌های بلاعوض و عام المنفعه به مراکز فرهنگی، هیئت‌های ورزشی، صندوق‌های قرض الحسنه، مراکز دینی و مساجد، مدارس، انجمن‌های خیریه، مراکز علمی و آموزشی، کمیته امداد، سازمان منابع طبیعی و محیط زیست می‌کند.
 
نوریان با اشاره به اینکه سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مسئولیت‌پذیر و متعهد، پیش از بروز معضلات و مشکلات و پیش از آنکه درخواستی از آنها شود باید بر مبنای اصول تبیین شده خود در برابر بحران‌های آتی که ممکن است جوامع را به مخاطره بیاندازد، پیش بینی‌های لازم و اقدامات عملی انجام دهند، گفت: شرکت چادرملو با اعتقاد راسخ در تحقق این امر با پیش‌بینی بحران آینده کشور به ویژه مناطق کویری در تأمین آب شرب، همراه دو شرکت گل گهر و مس سرچشمه با تدبیری دور اندیشانه از چند سال پیش اقدام به عملی ساختن طرح شیرین سازی آب خلیج فارس و انتقال به مناطق مرکزی ایران از جمله استان یزد و شهرستان اردکان کرده است.
 
وی افزود: برای اجرای این طرح عظیم ملی و استراتژیک، ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده که تاکنون بخشی از آن تأمین و پرداخت شده است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
 
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1388 sec