شناسه خبر: 70749 منتشر شده در مورخ: 1398/01/10 ساعت: 12:30 گروه: اجتماعی
مسئول اداره اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

یزد رتبه اول اهدای عضو در سال گذشته

یزد رتبه اول اهدای عضو در سال گذشته
از ابتدای سال 97 تا پایان 40 مورد اهدای عضو در یزد به ثبت رسیده است

به گزارش یزدی نیوزمسئول واحد فرآهم آوری اعضا در دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه در سال گذشته شاهد رشد پیوند کلیه در یزد بوده‌ایم، گفت:‌ در سال جدید عمل پیوند کبد در استان یزد انجام خواهد شد.

قاسمی گفت: در سال 1397 تعداد 40 مورد اهدای عضو داشته ایم که به لحاظ نسبت جمعیت در کشور حائز رتبه اول هستیم.
وی با بیان اینکه در سال 1397 توانستیم پیوند کلیه را در یزد با تعداد بالایی انجام دهیم، افزود: در سال 97 تعداد 17 پیوند کلیه در یزد داشته‌ایم که این اتفاق خوب برای اولین بار در یزد رقم خورده است؛ سال 1396 اعضای 31 بیمار مرگ مغزی به نیازمندان اهداشده بود.
مسئول واحد فرآهم آوری اعضا در دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه داشتن کارت اهدای عضو به تنهایی کافی نیست، خاطرنشان کرد: مردم می توانند از چند طریق نسبت به دریافت کارت اهدای عضو اقدام کنند؛ داوطلبان می توانند از طریق ثبت نام در سایت ehda.ir و پر کردن فرم مربوط، ارسال کد ملی به سامانه پیامکی 3432 و یا مراجعه به بیمارستان شهید دکتر رهنمون به صورت حضوری نسبت به دریافت کارت اهدای عضو اقدام نمایند .
قاسمی افزایش آمار اهدا عضو در یزد را عاملی مهمی برای راه‌اندازی عمل پیوند کبد در استان دانست و بیان کرد: با تمهیداتی که صورت گرفته و همچنین با اعزام یک نفر جراح به منظور گذراندن دوره فوق تخصصی جراحی پیوند کبد، ‌در سال 98 عمل پیوند کبد در استان یزد انجام می‌شود.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2726 sec