شناسه خبر: 70458 منتشر شده در مورخ: 1397/12/19 ساعت: 12:35 گروه: اجتماعی
نماینده عالی قوه قضائیه در استان یزد، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل کرد که اصلاً زمین‌خواری و تعدی به اموال بیت‌المال از ابتدا شکل نگیرد.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا حبیبی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد اظهار داشت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پی مطامع خود و سوء استفاده از تعطیلات نوروزی هستند که باید با ایجاد کشیک‌های نوروزی فرصت هرگونه تعدی و تجاوزی را از اینگونه افراد گرفت.

 
وی تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل کرد که اصلاً زمین‌خواری و تعدی به اموال بیت‌المال از ابتدا شکل نگیرد، چرا که وقتی با حکم دادگاه، خلع ید و قلع و قمع صورت می‌گیرد به هر حال اموال و ابنیه و درختانی از بین می‌رود که آن هم اگرچه سرمایه خصوصی است اما به هر حال از پول و وقت و هزینه کشور و همین مردم خرج شده است.
 
حبیبی اصل تقدم پیشگیری از درمان و برخورد را یادآور شد و اظهار داشت‌: اگر بر اساس یک تسامح و تساهل ملکی مورد تجاوز و تعدی قرار گرفت، بازپس‌گیری آن منوط به صرف وقت و هزینه بسیار است در حالی که با یک اقدام پیشگیرانه می‌توان از بسیاری از اینگونه مشکلات جلوگیری کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان، به اهمیت مسئله کاداستر اشاره کرد و گفت: با ثبت موقعیت دقیق اراضی در کاداستر از بسیاری از مشکلات حاشیه‌ای در خصوص اراضی کاسته می‌شود که از این رو انتظار است ادارات متولی امور اراضی، تمام تلاش خود را در جهت تامین اعتبار و کسب بودجه اجرای کاداستر به خرج دهند.
 
وی تاکید کرد: بارها به مسئله سند‌دار شدن اراضی دولتی در جلسات متعدد تاکید شده است لذا با مصوبه امروز شورای حفظ حقوق بیت‌المال تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف 6 ماه ابتدائی سال 98 سند‌دار شوند و هرگونه تغییر در محدوده شهرها و تغییر متولیان اراضی نیز باید در این فرصت نسبت به تحویل و رد و بدل نمودن اسناد و مدارک مبادرت ورزند.
 
حبیبی خاطر‌نشان کرد: جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در سال آینده بیشتر و منسجم‌تر برگزار می‌شود تا تمام دستور جلسات با فراغ بال بیشتر رسیدگی شود و پیگیری مصوبات نیز با جدیت بیشتر دنبال گردد.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/0833 sec