شناسه خبر: 70452 منتشر شده در مورخ: 1397/12/19 ساعت: 09:09 گروه: شهرستان ها
اولین همایش تجلیل از کارآفرینان برگزیده ابرکوه با حضور مدیر کل و معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدحسین ریاحی» مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این مراسم ضمن تقدیر از کارآفرینان به دلیل تداوم فعالیت و تلاششان در شرایط نامطلوب اقتصادی کشور، اظهار کرد: کارآفرینان با نگاه خلاقانه خود می‌توانند با امکانات محدود، قدرت ارائه راهکار جهت برون‌رفت از مشکلات را پیدا کنند.

 
وی در ادامه یک فرد کارآفرین را کسی دانست که با ریسک‌پذیری بالا، ایده را به عمل تبدیل و در راه توسعه اقتصادی تلاش می‌کند.
 
ریاحی اظهار کرد: بهره‌گیری از نیروهای جوان و متخصص، برندسازی محصولات و همچنین تولیدات متناسب با نیاز روز جامعه، از جمله راهکارهای موفقیت در حوزه مدیریت بازاریابی است.
 
حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» امام‌ جمعه ابرکوه تلاش کارآفرینان را ناشی از داشتن روحیه جهادی دانست و با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی، گفت: در حوزه کشاورزی با انواع مشکلات اعم از کم‌آبی، آفات، هزینه‌های بالای کود و سم و سایر مسائل مواجه هستیم که باید برای این حوزه برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم تأکید مکرر بر اصلاح الگوی کشت، نوع آبیاری و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات که اقدامات مناسبی نیز در این زمینه صورت گرفته است، هنوز شهرستان ابرکوه به نقطه مطلوب نرسیده که این موضوع نیز مشکلات زیادی را به وجود آورده است.
 
امام جمعه ابرکوه با تأکید بر این که کارآفرینان برای نظام اهمیت ویژه‌ای دارند، تصریح کرد: اگر کارآفرینان با مشکلی مواجه هستند که می‌توان آن را برطرف کرد، باید تمام ارگان‌های مرتبط را درگیر کنند چرا که تلاش آنان در جهت چرخاندن چرخ‌های اقتصادی این کشور است.
 
گفتنی است؛ شهرستان ابرکوه در حال حاضر دارای یکهزار و 113 کارگاه فعال است و تاکنون تعداد 220 طرح از شهرستان ابرکوه تسهیلات اشتغال فراگیر، اشتغال پایدار روستایی عشایری و مشاغل خانگی را دریافت کرده‌اند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1616 sec